PSSE fatalnie ocenił stan sanitarny dworca PKP w Raciborzu

3

Według inspektorów wiele do życzenia pozostawia stan peronów, zieleni oraz międzytorzy.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przedstawiła ocenę stanu sanitarnego miejscowości, obiektów i tras turystycznych nadzorowanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej na terenie województwa śląskiego.

- reklama -

Inspektorzy na cel obrali sobie dworce kolejowe. Skontrolowali 22 takie obiekty. Tylko cztery oceniono negatywnie. Wśród nich znalazł się dworzec PKP w Raciborzu. – Przystanki kolejowe w powiecie raciborskim oceniane są równie źle jak w latach poprzednich. Przyczyną takiego stanu jest skomplikowana struktura PKP oraz słabe umocowania prawne inspekcji w tym obszarze – czytamy w raporcie.

Bieżąca kontrola wybranych stacji i przystanków PKP w powiecie raciborskim wykazała naruszenia w utrzymaniu obiektów tj. terenu peronów, zieleni, międzytorzy itp. Sanepid już zapowiada kontrolę sprawdzającą. Informuje również, że niewykonana została decyzja nakazująca wykonania remontu wiat na peronach w Raciborzu, Kuźni Raciborskiej, Szymocicach. Ustalono nowy termin. Zgodnie z zaleceniem wiaty mają zostać wymienione do 31 sierpnia 2015 roku.

 

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. I jak w tym kraju ma być dobrze, jak zwykłych ludzi ciągają po sądach za kradzież podstawowych produktów do życia za kilka-kilkanaście złotych, a państwowe instytucje i przedsiębiorstwa mają totalnie w dupie nakazy innych państwowych instytucji i kompletnie nic sobie nie robią z zagrożenia, jakie mogą wystąpić w takich miejscach.

  2. Pamiętam ten dworzec za czasów akcji ASK – robili tam happeningi i wystawiali sztuki teatrlane – to było piękne. POtem miasto ich przgoniło, a na dworcu nic się od tamtej pory nie dzieje:(

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here