Urlop najczęściej spędzamy w Polsce i z rodziną

0

Połowa wakacji to dobry moment na pierwsze podsumowania tegorocznego sezonu turystycznego.

 

- reklama -

Zgodnie z przewidywaniami, znakomita większość Polaków swój urlop spędza poza miejscem zamieszkania, lecz (w prawie 2/3 przypadków) w kraju. Nasze wyjazdy na ogół trwają od tygodnia do dwóch, a czas ten poświęcamy na relaks z rodziną.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Payback Opinion Poll, prawie 80% Polaków swój urlop w tym roku zaplanowało w okresie letnim, co oznacza, iż część z nas wypoczynek ma już za sobą. Zgodnie w przewidywaniami, w te wakacje postawiliśmy przede wszystkim na turystykę krajową – za granicę zdecydowało się wyjechać jedynie ok. 30% ankietowanych. Statystycznie najczęściej odpoczywaliśmy nie dłużej, niż dwa tygodnie. Wyniki badań potwierdza Joanna Matowicka, dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu Lipowy Most Golf Park:

– Rzeczywiście, w tym roku największą popularnością cieszyły się przygotowane przez nas jedno- i dwutygodniowe pakiety wakacyjne. Przy odpowiedniej organizacji tyle czasu wystarczy bowiem, by zażegnać stres, uciec od codziennego zgiełku, wyciszyć się i „naładować akumulatory” – zaznacza Matowicka. W 2014 roku tradycyjnie najchętniej wyjeżdżamy nad Morze Bałtyckie – prawie połowa respondentów jako miejsce spędzania swojego urlopu wskazuje właśnie na tę lokalizację.

Co ciekawe, mimo wyraźnej dominacji wybrzeża, rośnie też zainteresowanie miastami czy regionami, w których dotąd jeszcze nie byliśmy. Przed sezonem chęć poszukiwania nieco innych, mniej oczywistych niż woda czy góry atrakcji, wyrażało około 35% z nas. Nic więc dziwnego, że zwiedzanie uplasowało się na drugim miejscu (tuż za opalaniem) w rankingu sposobów spędzania wakacji. Z całą pewnością wart podkreślenia jest jednak fakt, iż trzecie miejsce w tej kategorii zajęła jazda na rowerze.

– Tak wysoki wynik aktywności fizycznej nie wziął się oczywiście z niczego. Obserwując zwyczaje urlopowe Polaków na przestrzeni ostatnich kilku lat da się zauważyć pewien stały trend: nadal chętnie zażywamy kąpieli słonecznych, spędzamy czas na leżakach nad basenem czy w SPA, ale coraz więcej osób sięga też np. po kijki nordic walking, wskakuje na rower albo stawia na zwykłe spacery – komentuje przedstawicielka hotelu Lipowy Most Golf Park.

Niezmienne z kolei pozostaje to, z kim udajemy się na wypoczynek. W tej kwestii od dawna jesteśmy raczej tradycjonalistami i czas ten przeważnie decydujemy się spędzać w gronie najbliższych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, niemal 2/3 z nas na urlop udaje się z rodziną. Mając na uwadze tę statystykę, hotele w całym kraju prześcigają się w tworzeniu wielu udogodnień, pozwalających na odpoczynek także z dziećmi.

– W konsekwencji coraz więcej obiektów wyposażonych jest w specjalne, ekologiczne i przede wszystkim bezpieczne place zabaw. Do tego dochodzą pełne zabawek, torów przeszkód, kolorowanek i bajek na DVD strefy malucha czy specjalne atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych urlopowiczach – dodaje na koniec reprezentantka Lipowego Mostu.

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here