Oberschlesien zagra na IV zlocie motocyklowym w Pszowie

3

Żelazne maszyny, ciężki brzmienia i trzy dni dobrej imprezy – to wszystko w ostatni wakacyjny weekend w Pszowie.

W weekend 29-31 sierpnia na byłej strzelnicy LOK w Pszowie odbędzie się IV zlot motocyklowy Hanysy 2014. Gwiazdą pierwszego wieczoru będzie śląska formacja wykonująca utwory wpisujące się w nurt metalu industrialnego. W sobotę z kolei, uczestnicy zlotu będą mieli okazję posłuchać coverów kultowej grupy AC/DC.

- reklama -

Program zlotu:

Piątek, 29 sierpnia

16.00 Otwarcie bram zlotowych
20.00 Koncert zespołu Szczebel
21.00 Koncert zespołu RiseUp
23.00 Koncert Oberschlesien
01.00 Youth Fall Away
02.30 Zabawa przy muzyce do rana

Wstęp na koncert Oberschlesien będzie biletowany. Wejściówki w cenie 20 zł można nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie oraz w dniu koncertu.

Sobota, 30 sierpnia

14.00 Parada motocyklowa
16.00 Konkursy dla uczestników
18.00 Koncert zespołu Znaky
19.00 Koncert zespołu Tata Sławek
20.00 Koncert zespołu Juicy Band
21.00 Koncert zespołu Acustic
23.00 Koncert zespołu DC/Ac
00.45 Przywitanie ciszy nocnej
01.00 Striptise
01.30 Koncert lub zabawa

Niedziela, 31 sierpnia

09.00 Wspólne śniadanie
12.00 Oficjalne zakończenie zlotu

Wjazd: Motor – 40 zł, plecak – 20 zł. Amazonki za darmo. W cenie blacha zlotowa, poczęstunek paliwem wysokooktanowym.

Oberschlesien
Grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczny. Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, kobietach, motocyklach…, czyli o życiu.
Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Zespół mówi o sobie: “chcemy pokazać wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po Śląsku. Chcemy zrobić coś normalnego dla Ślązaka i coś ciekawego, innego dla ludzi, którzy ze Śląskiem nie mają, a być może chcieliby mieć coś wspólnego. Dla nich mamy krótkie, życiowe opowieści z głębokim przekazem, twardym akcentem oraz potężnym brzmieniem”.

DC/AC
Postanowili oddać hołd i cześć tytanom rocka i samemu rock and roll’owi powołując do życia Tribute Band o przekornej nazwie DC/AC. Grają covery AC/DC, a ponadto chcą być jak AC/DC. Studiują życiorysy członków zespołu, ich technikę gry i wokalu, oraz stylizują się w możliwie najwierniejszy sposób na Angusa, Malcolma, Briana i spółkę. ICh ambicją jest sprawienie, aby wszyscy Ci, którzy przyjdą na koncert czuli się jak na koncercie AC/DC. Imprezy, na których gra formacja DC/AC to energetyczne i przebojowe show.

 

/a/

 

……………………………………………………………………………………………………..

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. do tego puloka ponizej. . Oberschlen jest grupa ze Slaska i spiewaja hard rocka po slasku . Jak sie nie znosz to trzymej twój mamel . Pieknie synki graja . Polecam wszystkim A ” Mamo ” tu juz kult tak samo jak Jadymy durch albo BIer mie czy Futer . Slonzoki jedzzcie tam i obejrzcie . NIe pozalujecie . Mieszanka hard i popa

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here