Ślązak czystej krwi

8

Na rozpoczęciu roku szkolnego Przewodniczący Rady Miasta Racibórz zaprezentował się w niezwykle oryginalnej kreacji. Jako konny na olbrzymim, przepięknym wierzchowcu.

Koń Śląski to koń mocny, masywny, ale zbudowany harmonijnie. Schlesisches Warmblut jest zwierzęciem, który olbrzymie sukcesy odnosi zwłaszcza w zawodach powożenia zaprzęgami konnymi. Według portalu galopuje.pl koń ten charakteryzuje się przede wszystkim: „zgrabną sylwetką i ciężką, dużą głową. Szyja konia jest długa i mocna, podobnie jak tułów. Kłąb jest mocno zaznaczony, a zad szeroki”.

- reklama -

 

Na rozpoczęciu roku szkolnego w „15-tce” Przewodniczący Rady Miasta Racibórz pojawił się w nietypowej roli. Tadeusz Wojnar zaprezentował się w stroju XVII wiecznego jezdnego  – przybocznego króla Jana III Sobieskiego. Przewodniczącego niósł wierzchowiec – wielki jak góra koń karej maści. Rumak to „Ślązak czystej krwi”. Zwierzę ma osiem lat i nazywa się Akcentos.

 


 Wierzchowiec  to Ślązak czystej krwi.

/l/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Tym razem udał się dowcip redakcji – W tytule przyciągające słowo ŚLĄZAK, pod tym okazałe zdjęcie Przewodniczącegio Rady Miasta, a w treści artykuł o koniu…
    Brawo 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here