Gmina Nędza inwestuje w LKS-ach

LKS Zgoda Zawada Książęca dzięki środkom z gminy i od prywatnych darczyńców modernizuje bazę sportową.

Remont instalacji elektrycznej, lifting szatni, wymieniona część okien oraz kompleksowy remont dachu budynku – to nie ostatnie zadania w siedzibie LKS "Zgoda" w Zawadzie Książęcej, na które jeszcze w tym roku Gmina Nędza chce przekazać fundusze. Pomogli też prywatni darczyńcy.

- reklama -

– Potrzeby są ogromne – nie kryje prezes LKS-u Krzysztof Porwoł. W ostatnich tygodniach dzięki pieniądzom z Gminy udało się przeprowadzić remont instalacji elektrycznej, wymienić część okien, wyremontować kompleksowo dach obiektu. – Niestety od dawna wołał o pomstę do nieba. Każdy większy deszcz kończył się powodzią na piętrze budynku. Na szczęście to już za nami, z czego bardzo się cieszę i za co jestem naprawdę wdzięczny – mówi prezes.

Wyremontowano również szatnie gospodarzy. – Pieniądze na to udało się pozyskać również z Gminy oraz od lokalnych darczyńców. Sam remont przeprowadził jeden z naszych parafialnych fachowców, robiąc to społecznie w ramach swojego czasu wolnego. Efekt prac robi naprawdę wrażenie. Szatnię gości też chcielibyśmy wyremontować jeszcze w tym roku, tutaj niestety potrzeba jeszcze środków – wyjaśnia prezes Porwoł. Kluby i w Zawadzie Ks., i Górkach Śl. dostały też profesjonalne kosiarki traktorkowe, ponadto w Górkach Śl. wkrótce ma się też rozpocząć remont oświetlenia boiska.

Przed końcem roku w klubie w Zawadzie Ks. Gmina chciałaby jeszcze sfinansować wymianę okien na piętrze oraz drzwi wejściowych. – Sport rozwija się w naszej gminie, to naprawdę cieszy – mówi wójt Anna Iskała. W gminie Nędza działają obecnie cztery ludowe kluby sportowe. – Zdajemy sobie sprawę, że infrastruktura wymaga ogromnych nakładów. Kiedyś w ogóle nie były duże, teraz staramy się, by kluby miały porównywalne warunki – mówi wójt Iskała. – Zresztą te inwestycje nie kończą się na samych budynkach, oknach, murawie. To inwestycja w możliwość rozwoju naszych mieszkańców, ich zainteresowań i talentów – dodaje wójt.

Prezes Porwoł przyznaje, że optymalne warunki pracy dla trenerów i piłkarzy to bezdyskusyjnie podstawa do uzyskiwania dobrych wyników sportowych. – Dobrze przygotowane boisko, odpowiedni sprzęt treningowy i wszystkie pozostałe czynniki związane z infrastrukturą wpływają pozytywnie na motywację i zaangażowanie piłkarzy, a to z kolei odbija się pozytywnie na osiągach sportowych. Z tego powodu razem z zarządem będziemy się starali cały czas te warunki polepszać licząc jednocześnie na dalsze wsparcie ze strony gminy, dobrodziejów i pasjonatów piłki nożnej – mówi prezes LKS.

Z początkiem obecnego roku w klubie zaszły bardzo duże zmiany personalne. Do zarządu trafiły osoby z różnych środowisk oraz z różnymi doświadczeniami, ale jednym wspólnym celem. – Zależy nam na odbudowaniu dawnej siły LKS-u i rozpaleniu w mieszkańcach pasji do lokalnej piłki, którą ja znam już tylko z opowieści. Przed nami naprawdę dużo pracy, ale kierunek jest jak najbardziej prawidłowy. Z meczu na mecz kibiców przybywa, co cieszy mnie osobiście, zarząd oraz oczywiście samych piłkarzy, dla których porządny doping to jak ten przysłowiowy dwunasty zawodnik na boisku – mówi prezes "Zgody".

Wśród najważniejszych celów klubu jest działalność na rzecz dzieci i młodzieży. – To tak naprawdę dla nich tutaj działamy, dla nich chcemy tworzyć optymalne warunki uprawiania sportu, trenowania i poprawiania swoich umiejętności. Klub ma być miejscem, gdzie u młodych ludzi od tych najmłodszych lat rozpala się ducha sportowej rywalizacji. Dobra drużyna seniorska ma być w dłuższej perspektywie rezultatem intensywnej pracy właśnie z młodymi piłkarzami – wyjaśnia prezes. Pierwsze kroki już zostały poczynione, poza sekcją juniorów od obecnego sezonu 2014/2015 ruszyła po wielu latach znów sekcja trampkarzy.

Klub się rozwija, a wyniki mówią same za siebie. W ubiegłym sezonie piłkarzom udało się awansować do B-klasy Podokręgu Racibórz. W obecnym, niedawno rozpoczętym sezonie, po rozegraniu czterech spotkań mają na koncie 9 oczek. – To dla beniaminka dobry start. Oczywiście jeszcze nie wszystko pracuje tak jak powinno, ale tutaj trener wykonuje naprawdę świetną robotę. Kluczowe jest oczywiście zaangażowanie naszych piłkarzy. Jeśli będzie szło wraz z postępującym sezonem proporcjonalnie do góry to o wyniki jestem spokojny – mówi prezes.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here