Mistrzostwa Polski Młodzików szczęśliwe dla uczniów ZSOMS

0

Podopieczni Joanny Skalik zdobyli 5 srebrnych medali na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, wystartowali w sześcioboju lekkoatletycznym oraz w sztafecie 4×100 m.

- reklama -

W sześcioboju lekkoatletycznym Racibórz reprezentował Szymon Dziuba. Szymon poprawił rekordy życiowe w czterech konkurencjach, pobił również swój końcowy rezultat, zdobył 3683 punkty, zdobył srebrny medal i poprawił po raz kolejny rekord Śląska w sześcioboju. W trakcie zmagań uzyskał następujące rezultaty:  100 m – 11,76 sek; skok w dal – 5,96 m; kula – 10, 67; 110 m ppł – 16,46 sek; oszczep – 42,31m; 1000m – 2;54,44 min. W godzinę po zakończeniu biegu na 1000 m Szymon udał się na start w biegu rozstawnym 4 x 100m.

 

 

Bieg sztafetowy 4 x 100m  rozpoczął Kamil Kalinowski . Po świetnym biegu i dobrej zmianie oddał pałeczkę Krzysztofowi Turskiemu, który po przebiegnięciu całej prostej oddał pałeczkę Wojciechowi Kubackiemu. Wojtek biegł na wirażu i dokonał ostatniej zmiany oddając pałeczkę Szymonowi Dziubie, który chociaż zmęczony po sześcioboju dokończył dzieła. W rezultacie sztafeta przybiegła na drugim miejscu, została udekorowana srebrnymi medalami, a rezultat jaki osiągnęli ( 44,55 sek) stał się nowym rekordem Śląska młodzików.

/Jan Kozyra, ZSOMS/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here