Rektor PWSZ o „Mirażu”

2

Rektor PWSZ Michał Szepelawy jest zdania, że każde przedsięwzięcia, które w swojej formule przypominają "Miraż", są elementem budowania pozytywnego wizerunku miasta.

Obok przedstawicieli świata kultury na gali zespołu "Miraż" zjawiła się również śmietanka intelektualna miasta. Zapytaliśmy Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Dr hab. prof. PWSZ Michała Szepelawego, czym formacje takie ta stworzona przez Elżbietę Biskup są dla miasta.

- reklama -

 

Rektor powiedział nam: – Zespoły takie jak "Miraż" stanowią wizytówki miejscowości. Sam fakt, że formacja istnieje już dwie dekady, świadczy o tym, że praca prowadzona przez tych fantastycznych ludzi jest dla miasta potrzebna. To również swoisty katalizator pozytywnej energii. Pamiętajmy także o tym, że dzięki takim inicjatywom swoje miejsce znajduje młodzież. Często narzekamy na nią, a tu mamy dowód, że młodzi ludzie chcą, mogą i potrafią znaleźć sobie zajęcie. Młodzi potrafią zagospodarować dla siebie wolny czas, potrafią ciężko pracować, potrafią wykazać się energią, inicjatywą, przebojowością. Trzeba im tylko to ułatwiać, wskazać drogę. I takim drogowskazem w Raciborzu stał się "Miraż". Dzięki zespołowi młodzi mają miejsce, gdzie mogą się rozwijać, spełniać swoje pasje, ale także realizować pewien pomysł na siebie. I jeszcze jedno – ci młodzi ludzie, którzy opuszczają "Miraż" są niesamowitym narzędziem promocji miasta. Koncerty, telewizja, występy tych artystów są okazją, żeby o Raciborzu mówić, i to mówić głośno i dobrze.

 

 "Miraż" to Kuźnica takich talentów wokalnych jak Anna Wyszkoni, Roksana Lewak, Marzena Korzonek czy Hanna Hołek (na zdj.)

 

Nie zapominajmy, że muzyka, jak wszelka działalność artystyczna, przekłada się również na poziom innych aktywności. Dzięki pracy twórczej rozwija się wyobraźnia, rodzi się ciekawość świata, która każe nam wkraczać na wciąż nowe terytoria, poznawać nowych ludzi, wierzyć że istnieją całe przestrzenie niezbadane jeszcze przez ludzki umysł. Są we współczesnej nauce teorie, które wskazują, że muzykowanie rozwija mózg, że w dłuższej perspektywie jest to znakomita ścieżka rozwoju intelektualnego. Prawa półkula mózgu w świetle tych badań lepiej funkcjonuje, zwiększony zostaje potencjał zapamiętywania. Częstokroć ludzie podejmujący taką aktywność lepiej się uczą. Nie trzeba zaś nauki, żeby zauważyć, że każda działalność artystyczna ubogaca naszą osobowość.

 

pytał Leszek Iwulski 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here