Policja ostrzega przed czadem

0

Tlenek węgla to bezwonny gaz, który jest szczególnie niebezpieczny zimą.

Zima za pasem, więc wraca kwestia palenia w piecach. Oprócz kwestii związanych z ekologią poważnym problemem jest tlenek węgla, który co roku zbiera w naszym kraju śmiertelne żniwo. Policja w Raciborzu uczula mieszkańców na spotkania z tym cichym zabójcą.

- reklama -

 

Policja przypomina, że to prawo nakłada na właściciela mieszkania obowiązek kontroli przewodów instalacji gazowych oraz przewodów kominowych. Art. 62 ustawy Prawo budowlane wskazuje, że niewykonanie tego obowiązku skutkować może grzywną. Ryzyko zatrucia czadem można ograniczyć poprzez instalację urządzeń takich jak: czujniki tlenku węgla. Zainstalowane czujki w przypadku zgromadzenia zbyt dużej ilości trującego gazu generują dźwięki, które pozwalają zorientować się w niebezpieczeństwie.

Główne objawy zatrucia czadem to: ból głowy, osłabienie, uczucie oszołomienia i wymioty. Najczęstsze przyczyny nagromadzenia trującego gazu to: nieszczelność przewodów kominowych wynikający z braku konserwacji lub działań podejmowanych na własną rękę i niedostateczny standard szczelności drzwi i okien.

 

/l/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here