Budo Gala w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

Koncert Martyny Jabukowicz, ogólnopolski test coopera i wiele innych wydarzeń.

III Interdyscyplinarny Festiwal Kultury i Sztuki Japońskiej Budo Gala potrwa dwa dni. 10-12 października obserwować będzie można pokazy mistrzów japońskich sztuk walki, a także wziąć udział w warsztatach.

- reklama -

Tym razem nie w Arenie Rafako, a w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu spotkają się miłośnicy wschodniej kultury i sztuki. III Interdyscyplinarny Festiwal Kultury i Sztuki Japonii, czyli Budo Galę 2014 zaplanowano na 10-12 października. Wydarzenie otworzy sympozjum w auli PWSZ. – Prelekcje rozpoczną się o godz. 17.00. Organizowane są bezpłatnie, jak cała Budo Gala, więc zapraszamy wszystkich amatorów kultury, historii oraz wschodnich sztuk walki. Podobne sympozjum odbyło się w Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Organizując tego tupu spotkania chcemy przybliżyć ludziom sztuki walki, wytłumaczyć im czym one są i co się na nie składa – tłumaczy Jacek Ostrowski, pomysłodawca Budo Gali.

 

 

Co w programie? Mariusz Szmerdt, światowej klasy artysta sumi-e, wygłosi wykład dotyczący kaligrafii i kultury Japonii. Zbigniew Karalus (5 dan Tai Jutsu) opowie o sztuce walki Ninjutsu (Ninja). Natomiast  Dariusz Otocki (8 dan Jujitsu)  i Przemysław Burzyński (5 dan Hakkodenshin ryu Jujutsu) przygotowali prezentację historii Ju-jitsu. Kulminacja III Budo Gali odbędzie się tradycyjnie w sobotnie popołudnie (godz. 17.00), ale tym razem w auli PWSZ.

Program Budo Gala 2014:

Piątek, 10 października

godz. 16.00
– aula PWSZ w Raciborzu – otwarte sympozjum dotyczące Japonii, sztuk i sportów walki, prelekcje poprowadzą mistrzowie goszczący na tegorocznej Budo Gali

Sobota, 11 października

godz. 10.00 – Dojo Raciborskiego Ośrodka Aikido – warsztaty w mistrzami japońskich sztuk walki
godz. 17.00 – aula PWSZ w Raciborzu – Budo Gala, pokazy światowej klasy mistrzów japońskich sztuk walki

Niedziela, 12 października

godz. 10.00 – Dojo Raciborskiego Ośrodka Aikido – warsztaty w mistrzami japońskich sztuk walki

 

Pokazy mistrzów podczas Budo Gali 2012

 

 

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

 

(mecz Polska vs Reszta Świata w Arenie Rafako, Ogólnopolski Test Coopera, koncert Martyny Jakubowicz na Końcu Świata, wystawa drobnego inwentarza w Pietrowicach Wielkich, koncert Ani Rusowicz w Wodzisławiu Śląskim, koncert Artura Dutkiewicza w Raciborzu>>>)

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here