Uczyliśmy się bawiąc na imprezie czytelniczej w Gimnazjum Nr 5

0

22 października w naszym gimnazjum odbył się konkurs „Z książką na wesoło”. Celem zabawy była promocja biblioteki szkolnej oraz integracja klas pierwszych. Impreza odbyła się z okazji święta bibliotek szkolnych.W konkursie wzięły udział trzy klasy pierwsze, które zmierzyły się w 5 konkurencjach: „Zgaduj – zgadula” (odgadywanie tytułu i autora książki po wysłuchaniu fragmentu utworu), „Kalambury” (klasa odgaduje tytuł książki, który stara się podpowiedzieć kapitan za pomocą gestów i mimiki), „Świat jest teatrem” (zadaniem reprezentantów drużyn było przeczytanie fragmentu „Pana Tadeusza” m. in. jako prezydent, przedszkolak, nauczyciel), zaprezentowanie loga biblioteki oraz hasła promującego książkę lub bibliotekę.
Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w zabawie gorąco dopingując występujących.


Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje jednogłośnie zwyciężyła klasa Ib wspierana przez panią wychowawczynię Krystynę Sebastian-Wypasek, miejsce II zajęła klasa Iz, a ostatnie zaszczytne miejsce na podium – klasa Ia.

Włączając się do trwającego w Gimnazjum Nr 5 Tygodnia Kariery Zawodowej uczniowie klas pierwszych poznali tajniki zawodu bibliotekarza.


Organizacją konkursu zajęła się pani bibliotekarka Grażyna Chudy:
” Bardzo zależy mi na promowaniu biblioteki szkolnej, jako miejsca przyjaznego
i atrakcyjnego, dającego możliwość efektywnej pracy w oparciu o tradycyjne
i nowoczesne źródła informacji. Myślę, że doskonale sprawdzają się tu różne konkursy i zabawy z książką w roli głównej.”

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here