Biblioteka: Tajemnica Tajemnic rozwiązana

0

Seria Biuro Detektywistyczne  Lassego i Mai była przedmiotem zmagań uczestników konkursu wiedzy „Tajemnica Tajemnic”.

 

- reklama -

 

 

Dzieci, które przyszły do EUREKI Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży dzielnie tropiły przygody bohaterów Martina Widmarka w pięciu książkach: „Tajemnica cyrku”, „Tajemnica mumii”, „Tajemnica diamentów”, „Tajemnica biblioteki”, „Tajemnica zwierząt”.

Biuro Detektywistyczne  Lassego i Mai od lat cieszy się niebywałym powodzeniem wśród najmłodszych czytelników na całym świecie. Nie inaczej jest w raciborskiej bibliotece. Książki z tej serii są wypożyczane, zamawiane i rezerwowane czyli aby je przeczytać trzeba uzbroić się w cierpliwość – cechę jaką muszą posiadać detektywi.

W trakcie finału konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na wiele szczegółowych pytań.  Przygotowani byli wyśmienicie aczkolwiek nie na wszystkie pytania padły poprawne odpowiedzi.  Nie zrażało to jednak zawodników i dzielnie dotrwali do końca odpowiadając na coraz to trudniejsze pytania. Przykładem może być: Jakiego koloru był garnitur pana komisarza, w którym przyszedł na przedstawienie do cyrku? („Tajemnica cyrku”).

Po wyczerpaniu pytań z ilością 14 punktów na 18 możliwych do zdobycia, I miejsce zajął Borys Czerniak, II miejsce Dominika Bauer, III miejsce Agata Szydełko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Dyrektor Biblioteki Małgorzaty Szczygielskiej dyplomy, a trzej zwycięzcy nagrody książkowe.

 

źródło: biblrac

 

publ. /ps/

 

 ———————————————————————————————————————–

Reklama

Sklep OFnet - odbiór w Raciborzu za 0zł

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here