Skandaliczny wpis członka RAŚ

11

Fotografia hailujących dzieci z podpisem "Niektóre dzieci od małego wiedzą, w co należy wierzyć"na facebooku jednego z kandydatów RAŚ.

Media podały informację o skandalicznym zachowaniu jednego z kandydatów na radnego w naszym subregionie. W Żorach niejaki Michał Buchta był na tyle bystry, że zamieścił na facebooku swojej koleżanki zdjęcie dzieci wykonujących hitlerowskie pozdrowienie. Dzieci stały pod swastyką. Fotografię opatrzył równie inteligentnym jak cała akcja podpisem: „Niektóre dzieci od małego wiedzą, w co należy wierzyć”. Performance w sieci wywołał lawinę komentarzy, przy czym większość wpisów była raczej krytyczna wobec takiej formy „żartobliwego” komentowania rzeczywistości.

- reklama -

 

Zainteresowany pod wpływem krytyki zabrał głos i nie tylko nie zauważył, że popełnił jakiś czyn naganny, ale wręcz doprasza się o zrozumienie dla jego „żartu”. Komentarza nie zamierza usunąć. Można by poradzić mieszkańcom Żor, by kandydata potraktowali równie żartobliwie jak on prawie 40 milionowy naród, któremu prawie 6 milionów córek i synów zabrali ci, „którzy od małego wiedzieli, w co należy wierzyć”. RAŚ zamierza sięgnąć po głosy kogoś więcej niż kilku rewanżystów spod znaku Eriki Steinbach, wiec już wyrzucił za burtę niezwykle utalentowanego pod względem zarówno znajomości historii, jak i prawideł marketingu politycznego kandydata.

 

 

 "Dobry żart" członka Raś Michała Buchty dzieci hailują pod swastyką. (zdj. za facebook)

 

Leszek Iwulski

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Żartowniś! A swoją drogą, kto pamięta, kto i gdzie zbierał w Raciborzu podpisy pod projektem ustawy przygotowanym przez RAŚ w sprawie zmiany przepisów dotyczacych mniejszości narodowych i etnicznych i organizował tamże spotkania w sprawie śląskiej godki? Podpowiem, że miejscem zbierania podpisów był m.in. cooltowy pub.

  2. Niniejszy tekst stanowi komentarz do wydarzenia, które miało miejsce w Żorach. Jakiekolwiek próby odniesienia go do sytuacji w Raciborzu i do jakiejkolwiek formacji politycznej, społecznej i ekonomicznej nie były i nie są moją intencją. Doszukiwanie się takiego faktu jest nieuprawomocnione i bynajmniej nie było przeze mnie zamierzone. RAŚ jest formacją polityczną, która w regionie budzi duże emocje i wszelkie przejawy jego działalności z konieczności będą spotykać się z odzewem.Jeśli ktoś próbuje doszukiwać związków pomiędzy tą organizacją z innymi ugrupowaniami lub ludźmi, czyni to na swój własny użytek. Moją intencją było tylko i wyłącznie pokazanie nagannego moim zdaniem zjawiska, jakim jest banalizacja pamięci historycznej. Pod taką flagą i z tak wyciągniętymi rękoma 70 lat temu członkowie formacji uznanych dzisiaj za zbrodnicze próbowali eksterminować całe narody. W niektórych przypadkach byli ku temu bardzo bliscy. Moim zdaniem zdarzenia takie należy piętnować. Tylko tyle. I aż tyle.

  3. hmm, Autor nie dodał, że komentarz, „żart” p. Buchty byl odpowiedzią mającą zdyskredytowac szowninistyczny wpis śląskiego radykała Rocznioka, ktory zarzucał, że ktoś na buziach śląskich dzieci malował biało-czerwone barwy. Buchta bił do Rocznioka, że ten dopuszcza tylko jedne barwy…
    A wicewojewoda Spyra, zmanipulował sprawę i nagłośnił ją wyrywając z kontekstu!

  4. Najgorzej jak emocje związane z przynależnością etniczną próbują wykorzystać politycy. Historia pokazuje, że gra na ludzkich emocjach, jątrzenie, wyciąganie trupow z szafy w imię… no właśnie, prowadzi zawsze do tragedii. Takie wpisy niezależnie jak zmanipulowane muszą budzić strach i budzą – przed upiorami historii.
    A tak na marginesie użycie niektórych wyrazów i zwrotow nie ma nic wspólnego z hallowen.

  5. Jeśli naprawdę tak jest i nie wiesz co to za skrót – w co ciężko uwierzyć skoro udzielasz się w wątkach o wyborach (parę razy ten nick mi gdzieś mignął), mniej czasu niż napisanie i umieszczenie komentarza zajęłoby wpisanie w google hasła RAŚ. 10-15 sekund (przy najwolniej działającym necie) i wiesz.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here