Mniejszość niemiecka organizuje następne szkolenie dla swoich członków. Za jedyne 50 zł można nauczyć się, jak bronić politycznych i społecznych interesów mniejszości.
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Instytutem Stosunków Kulturalnych z Zagranicą w Stuttgarcie (ifa), a także z Instytutem Kształcenia Międzynarodowego w Düsseldorfie oraz we Wiedniu (CIVIC-Institut), zapraszają wszystkich członków Mniejszości Niemieckiej oraz osoby zainteresowane tematyką do wzięcia udziału w szkoleniu dla multiplikatorów w dniu 20 listopada 2014 r. oraz seminarium w dniach 21-22 listopada 2014 r. pt.: "Gra symulacyjna. Udzielmy głosu mniejszości".
Celem projektu jest dialog międzypokoleniowy społeczności mniejszości niemieckiej, ożywienie i wzmocnienie relacji pomiędzy generacjami. Ponadto zadaniem projektu jest wsparcie partycypacji politycznej i społecznej mniejszości niemieckiej, jak również zachęcenie młodzieży do większego zaangażowania się na rzecz tegoż środowiska.
W ramach projektu odbędzie się gra symulacyjna, do której zapraszamy młodzież, osoby pracujące, bezrobotnych, emerytów mniejszości niemieckiej, oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką szkolenia. Ich zadaniem będzie wcielić się w role polityków, przedstawicieli mniejszości niemieckiej, mediów, duchowieństwa oraz innych środowisk lokalnych. Wcielając się w daną rolę uczestnicy mają bronić swoich politycznych i społecznych interesów. Efektem końcowym tegoż wydarzenia ma być znalezienie kompromisu, wypracowanie wspólnych wniosków oraz pogłębienia współpracy międzypokoleniowej.
ZA UDZIAŁ W SZKOLENIU ORAZ SEMINARIUM UCZESTNICY UZYSKAJĄ CERTYFIKAT
Szczegóły odnośnie miejsca, programu i opłat na stronie dfk.schlesien
publ. /ps/
—————————————————-
zobacz także:
Mniejszość niemiecka szuka liderek
Przykład Anny Ronin poszedł w świat i mniejszość chce wyszkolić więcej energicznych kobiet, mogących liderować lokalnym społecznościom.