Hakerzy włamali na serwery PKW. Wynik wyborów zagrożony?

Wciąż trwa podliczanie głosów w wyborach. Tymczasem największe serwisy informacyjne donoszą o włamaniach na strony Państwowej Komisji Wyborczej.

Włamanie na serwery Państwowej Komisji Wyborczej (wykradziono hashe haseł i klucze urzędników). Właśnie otrzymaliśmy anonimowego e-maila, w którym atakujący podpisujący się jako “Gandzia dla Palacza” & “Pendolino Team”! przesłali nam próbkę 270 rekordów zawierających dane pracowników KBW i PKW wykradzionych najprawdopodobniej z któregoś z serwisów internetowych Krajowego Biura Wyborczego (http://kbw.gov.pl) albo samej Państwowej Komisji Wyborczej. Oto, jakie dane znajdują się wykradzionej bazie: email (służbowy funkcyjny, czasem imienny), drugi_email, login (w postaci imie_nazwisko), haslo (hash hasła MD5), klucz (nie każdy go posiada, nie wiadomo do czego on służy), imię, nazwisko – podał portal niebezpiecznik.pl.

- reklama -

PKW potwierdziła w komunikacie, że uzyskano nieautoryzowany dostęp do baz danych strony internetowej www.pkw.gov.pl. Zapewniła jednocześnie, że podjęła niezbędne środki ostrożności w postaci zablokowania dostępu do sieci PKW z zewnątrz [za wp.pl]. – Wyniki wyborów nie są w żaden sposób zagrożone. Strona www.pkw.gov.pl pracuje w innej sieci niż system wyborczy. Liczenie głosów trwa i odbywa się niezależnie od uzyskania nieuprawnionego dostępu do strony www.pkw.gov.pl – zapewnia Państwowa Komisja Wyborcza.

PKW o sprawie powiadomiła Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

oprac. /ps/

 

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here