Lenk nie skorzystał z szansy rozmowy z przedsiębiorcami

53

Ronin nie przyszła, a prezydent po prezentacji swojej oferty dla przedsiębiorców zakończył swój udział w spotkaniu. Zobacz WIDEO>>>

W dniu dzisiejszym w restauracji hotelu "Racibor" Mirosław Lenk spotkał się z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Raciborskiej Izbie Gospodarczej. Prezydent wyłożył swoje powody przyjęcia zaproszenia RIG. Następnie krótko zreferował swoje postulaty gospodarcze na następną kadencję. Według niego należy położyć dalszy nacisk na rozwój strefy ekonomicznej, zwiększyć tempo przeobrażenia zasobów komunalnych, udostępnić strefy wolnego parkowania. Prezydent zwrócił uwagę na fakt, że współpraca z Izbą częstokroć bywała trudna, ale widać przecież jej efekty i to nie tylko w postaci „gwiazdki serc”. Lenk wskazał, że ta współpraca ma realny charakter, że widać jej efekty w postaci realnie istniejących miejsc pracy (w strefie ekonomicznej funkcjonują duże podmioty). Szef magistratu mówił szeroko o systemie ulg i umorzeń, dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Prezydent zapowiedział utworzenie rady konsultacyjnej przy prezydencie miasta. Lenk zauważył, że Izba jest ważnym reprezentantem przedsiębiorców, ale: – W Raciborzu są również również przedsiębiorcy, którzy się niej nie znaleźli. Dlatego właśnie chcę stworzyć radę konsultacyjną przy prezydencie. Znajdą w niej miejsce również przedsiębiorcy niezrzeszeni.Chętnie wysłucham tego wszystkiego, czego jeszcze nie wiem, lub na co jeszcze nie zdążyłem zwrócić uwagi. Po zakończeniu swojej wypowiedzi Mirosław Lenk powiedział, że jego przekonaniu formuła debaty, w której jest on jedynym kandydatem nie powinna mieć miejsca, przeprosił wszystkich obecnych, obiecał członkom Izby spotkanie bez fleszy i zakończył swój udział w zorganizowanym przez Izbę spotkaniu.Prezydent obwinił również Annę Ronin o brak uczestnictwa w rzetelnej debacie publicznej. Na koniec spotkania dodał: – bardzo przepraszam wszystkich, ale  debata zakłada uczestnictwo przynajmniej dwóch osób. Gdybym kontynuował spotkanie złamałbym tę zasadę. Na wszystkie pytania przedsiębiorców chętnie odpowiem, ale nie w tej formie, tylko w izbie. Nie unikam spotkań z przedsiębiorcami, widujemy się przecież na spotkaniach roboczych. Zgromadzeni na sali nie kryli oburzenia.Po wyjściu prezydenta długo komentowano zaistniałą sytuację. Część uczestników spotkania była rozczarowana faktem, że prezydent nie chce odpowiadać na pytania, inni byli oburzeni, że Anna Ronin nie przyjęła zaproszenia. Wiceprezes izby Konrad Migocki powiedział nam: – Debata się de facto nie odbyła. Jedna ze stron nie przyjęła zaproszenia. Pani Ronin deklaruje często, że reprezentuje koła biznesowe, ale nie chce z nami rozmawiać – W kuluarach dało się usłyszeć opinie, że Anna Ronin powinna pojawić się w "Raciborze" i rozmawiać o gospodarce, ale również iż prezydent mógł skorzystać z okazji i odpowiedzieć na pytania  przedsiębiorców. Wielu lokalnych przedsiębiorców podkreślało po spotkaniu, iż mieli konkretne pytania dotyczące gospodarki, których nie mieli okazji zadać.

- reklama -

Prezydent zaprezentował swój program gospodarczy. Po czym oznajmił, iż z uwagi na nieobecność Anny Ronin, debata   nie może się odbyć, co wywołało oburzenie obecnych mieszkańców oraz konsternację wielu przedsiębiorców.

 

 

 

 

 

 

/l/

 

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

53 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here