Stanowisko RIG wobec wczorajszego spotkania z prezydentem

7

 Izba Gospodarcza stanowczo sprzeciwia się, by odmawiano jej prawa do zabierania głosu w sprawach gospodarczych.

Dnia 20.11. br. w Hotelu Racibor  z inicjatywy Raciborskiej Izby Gospodarczej odbyło się spotkanie środowiska raciborskich przedsiębiorców.  Jego celem była przedwyborcza debata z udziałem obydwóch kandydatów na prezydenta Raciborza w zakresie planów dotyczących ich programów gospodarczych.

- reklama -

 

Na miejsce przybył tylko jeden z kandydatów – pan Mirosław Lenk. Druga kandydatka – pani Anna Ronin – mimo wielu starań Zarządu RIG, nie skorzystała z zaproszenia do udziału w debacie. W związku z tym, że pani Anna Ronin nie przybyła na spotkanie, do debaty nie doszło, nad czym ubolewamy.

 

RIG zrzesza kilkadziesiąt mniejszych i większych firm, które łącznie zatrudniają ok. 60 proc. mieszkańców Raciborza. W związku z tym, jako reprezentanci środowiska przedsiębiorców pragniemy, aby nie pomijano nas w dyskusjach na tematy gospodarcze. Mamy nadzieję, że w przyszłości samorząd będzie liczył się z naszą opinią.

 

Gospodarka i przedsiębiorczość to nie jedynie wyborcze hasła, ale realne działania, podejmowane przez przedsiębiorców każdego dnia.

 

Raciborska Izba Gospodarcza

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. hehe, RiG zorganizował pierwszą od 10ciu lat debatę i to jeszcze nie mając potwierdzenia obecności gwoździa programu! Zajmijcie się może lepiej gwaizdką serc bo widać że jakiekolwiek sprawy organizacyjne to dla was za trudne.

  2. Skoro RIG jest taka niezależna politycznie i ciekawa pomysłów na rozwój Raciborza, to dlaczego nie zorganizowała swojej debaty przed I turą wyborów, kiedy w grze był także Dawid Wacławczyk – przedsiębiorca? Czy datego, że na jej czele stoi czerwony działasz z SLD, które oficjalnie wpiera Lenka w tej kampanii ?

  3. Kandydatka się nie pojawiła, rozczarowała potencjalny elektorat.. . To jak my mamy przystapic do głosowania na nią? Jak ona sobie to wyobraża, a to jej właśnie powinno zależec na spotkaniu z elektoratem. Przecież RIG może zwołać debatę po raz kolejny, tak, by odbyła się w uzgodnionych dla obu stron terminie i godzinie, najlepiej wieczornem, z powiadomieniem kandydatów na piśmie, a także zaproszeniem raciborzan. Taka debata musi sie odbyc w realu!!!Najlepsze miejsce- RCK, duża sala na 400 miejsc… A swoją drogą…..,ile jeszcze musimy uczyc sie demokracji.. .., bo dopiero zaczęliśmy…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here