Konkurs na plakat promujący tolerancję

0

28 listopada podczas Nocy Tolerancji w Gimnazjum Nr 5 braliśmy udział w konkursie na najlepszy plakat promujący tolerancję.Tolerancja – jedno słowo a znaczy tak wiele: cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności, poszanowanie cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od naszych albo zupełnie z nimi sprzeczne.Podzieleni na grupy próbowaliśmy wyrazić te wartości na plakatach. Musieliśmy przestrzegać regulaminu, w którym zawarte były cele konkursu, takie jak:
zgodność treści plakatu z tematem, zaangażowanie całej grupy, ciekawa forma przedstawienia treści, wykorzystanie całej powierzchni papieru.

- reklama -Najlepiej z ujęciem tematu konkursu zamkniętego w formie plakatu poradziła sobie grupa, w której skład wchodzili: Zuzia Rychlik IIIa, Ola Pocentajło IIIb, Filip Żurakowski Ib, Daniel Konopka Ia, Jessica Zielska Ib i Daniel Bielicki Ib.

Wszyscy nagrodzeni zostali dodatnimi punktami z zachowania i gromkimi brawami, a nagrodzone plakaty zawisły w naszym gimnazjum, aby przypominać wszystkim jak ważne jest poszanowanie cudzej odrębności i inności.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here