Sukces ucznia z Nędzy w ogólnopolskim konkursie

0

Mateusz Traliszewski został wyróżniony w konkursie plastycznym "Moi leśni przyjaciele".

 

- reklama -

 

Uczeń klasy IIa Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moi leśni przyjaciele” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Brynek w ramach Programu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „I Ty bądź przyjacielem lasu”.

Konkurs podzielono na 3 kategorie wiekowe i tematyczne. Kategoria przedszkolna – dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce „Mój wymarzony las". W kategorii dzieci szkolnych z klas I-III – dzieci miały za zadanie wykonać prace plastyczne o tematyce „Moi leśni przyjaciele". W kategorii klas IV-VI – dzieci wykonują pracę plastyczną o tematyce „I ja dbam o mój las".

Głównym celem organizowanego od 14 lat konkursu jest promowanie zasad proekologicznej, wielofunkcyjnej i trwale zrównoważonej gospodarki leśnej oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las, kształtowanie wrażliwości estetycznej na piękno lasu, świadomości ekologicznej oraz właściwego stosunku do lasu i gospodarki leśnej.

– Mateusz odebrał już nagrodę za swoją pracę. Wziął też udział wraz w warsztatach rękodzieła ze słomy i siana zorganizowanych przez Nadleśnictwo – cieszy się Agnieszka Grzybowska, nauczycielka szkoły w Nędzy.

 

publ. /ps/

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here