Nowości w ortodoncji

0

Innowacyjne i komfortowe terapie ortodontyczne.

 

- reklama -

Clear Aligner to system szyn ortodontycznych, stanowiący metodę korygowania wad zębowych przy pomocy przezroczystych nakładek, indywidualnie stworzonych dla każdego pacjenta. Leczenie za pomocą tego aparatu to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy ze względów estetycznych nie zdecydowali się na leczenie tradycyjnymi aparatami stałymi. Metoda ta jest zarezerwowana do leczenia małych wad zgryzu z niewielkimi stłoczeniami.

 

Clear Aligner – Twój dyskretny sposób na piękny uśmiech

 

 

 

 

Trainery to nowość wśród aparatów zdejmowanych, wykonane są z elastycznego sylikonu, dzięki któremu są wygodne i chętnie noszone przez dzieci, co sprzyja powodzeniu leczenia! Eliminuje złe nawyki, a także przywraca prawidłowy tryb połykania i oddychania.

 

Leczenie ortodontyczne polega nie tylko na korygowaniu nieprawidłowego ułożenia zębów, ale także na leczeniu zaburzeń zgryzu oraz nieprawidłowości związanych z budową kości szczęki i żuchwy. Zapobieganie niektórym z tych nieprawidłowości można rozpocząć od wczesnych lat życia dziecka, zaczynając chociażby od prawidłowego ułożenia niemowlęcia podczas snu i karmienia. Niezwykle ważne jest niedopuszczanie do powstawania nieprawidłowych nawyków i parafunkcji tj. ssania smoczka, palca, warg i policzków, obgryzania paznokci, oddychania przez usta, czy tłoczenia języka między zęby podczas przełykania. Naturalny odruch ssania występujący u niemowląt może przekształcić się w szkodliwy nawyk uniemożliwiający prawidłowy rozwój szczęk. Z biegiem czasu smoczek czy kciuk stają się w buzi dziecka „ciałem obcym”, a ich ssanie prowadzi do nieprawidłowego uszeregowania zębów, a także ułożenia szczęki i żuchwy względem siebie, co może przełożyć się na wady zgryzu w uzębieniu stałym, czy późniejszy rozwój twarzy i na efekty ewentualnego leczenia ortodontycznego. Wczesne odzwyczajenie od ssania zapobiega powstawaniu tego typu problemów, a także może prowadzić do samowyleczenia powstałych już wad. Dzięki wczesnemu rozpoznaniu problemu i szybkiej interwencji oszczędzamy dziecku skomplikowanego leczenia w przyszłości, a rodzicom dodatkowych kosztów.  

Leczenie trainerem może być rozpoczęte nawet od 2. roku życia. Niezbędny czas noszenia aparatu to cała noc i tylko jedna godzina w ciągu dnia.

 

 

 PROFESJONALNA HIGIENIZACJA PACJENTÓW Z APARATAMI STAŁYMI

Stały aparat ortodontyczny jest miejscem odkładania się resztek pokarmowych i płytki nazębnej. Konsekwencją nieodpowiedniej higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego jest zwiększona podatność na próchnice, odwapnienia zębów, choroby przyzębia, a także nieprzyjemny zapach z ust (Halitoza). Dlatego tak ważną rolę podczas długiego leczenia ortodontycznego odgrywa prawidłowa edukacja pacjenta odnośnie zasad higieny, a także profesjonalne usuwanie złogów nazębnych (kamienia) z miejsc trudno dostępnych pacjentowi do oczyszczenia.

 

 

 

 
Indywidualna Praktyka Dentystyczna lek. dent. Mira Wróbel
ul. Mickiewicza 18 (III piętro, obok Kauflandu)
47-400 Racibórz
Tel.: 32 755 21 31
www.neo-dent.eu

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here