PREVAC zbiera nagrody za innowacje

0

Firma z Rogowa doceniona w prestiżowym konkursie Innosilesia.

PREVAC znowu pokazał się ze swojej najlepszej strony. Firma z Rogowa, której główna aktywność to produkcja aparatur naukowo – badawczych, zwyciężyła w dwóch kategoriach prestiżowego konkursu Innosilesia. Konkurs jest organizowany przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju i Urząd Marszałkowski. Jest to już 6. edycja tego przedsięwzięcia. Firma z Rogowa współpracująca z najważniejszymi instytutami badawczymi w Europie wystartowała w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to „Innowator Śląska”, natomiast druga to „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki”. Gala konkursu odbyła się pod koniec października w hotelu Arsenal Palace w Chorzowie. PREVAC został wyróżniony za system XPS. Aparatura ta służy do badań fizykochemicznych materiałów metodą Rentgenowskiej Spektrometrii Fotoelektronów. Znajduje ona zastosowanie np. w instytutach naukowych, które zajmują się nanotechnologią. Dzięki niej można opracowywać zupełnie nowe, superwydajne materiały – nowe gatunki stali, stopów, klejów.

- reklama -

 

 

Dr Adreas Glenz z dumą prezentuje czek, który jest nagrodą w jednym z najbardziej
prestiżowych konkursów dla innowacyjnych firm na Śląsku

 

 

 
W kategorii „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki” PREVAC odebrał nagrodę za reaktor plazmowo – chemiczny. Urządzenie to służy do modyfikacji powierzchni metalicznych implantów medycznych typu: gwoździe śródszpikowe, płytki kostne, wkręty kostne, klamry, druty, stabilizatory dynamiczne, endoprotezy – wykorzystywanych w leczeniu urazów ortopedycznych. Pokrycie ich diamentopodobną warstwą eliminuje ryzyko odrzutu wszczepów, reakcji uczuleniowych czy korozji. Dzięki tej aparaturze współczesna ortopedia zyskuje zupełnie nowe oblicze. Reaktor  zdobył również nagrodę marszałka województwa.
 
Prezes firmy PREVAC dr Andreas Glenz powiedział nam: – Jesteśmy firmą globalną i współpracujemy z partnerami na wszystkich szerokościach geograficznych. Nasze produkty są cenione przez najlepszych specjalistów na świecie. Po prostu jesteśmy dla nauki. Jednak bardzo często nasza działalność umyka zwykłym ludziom. Dlatego staramy się ją promować i wskazywać, że jesteśmy firmą stąd i zależy nam na lokalnej społeczności, wśród której pracujemy. Chcemy pokazać, że również i tutaj, na Śląsku, można tworzyć wysoce innowacyjne rozwiązania dla gospodarki przyszłości. Konkursy takie jak „Innosilesia” dają nam do ręki znakomite narzędzie promocji tego kierunku działań. Nasza aktywność nie ogranicza się jednak jedynie do uczestnictwa w konkursach i odbioru nagród. Współtworzymy pionierski w regionie klaster technologiczny „Technopolia Śląska”. Inwestujemy w młodych ludzi, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie im warunków do doskonałych praktyk zawodowych.

Leszek Iwulski

—————————————————————————————————————

Reklama

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here