Komendant Straży Granicznej w Raciborzu ma nowego zastępcę

0

Ppłk SG Wojciech Stodolnik obowiązki zastępcy komendanta będzie pełnić od 9 grudnia.

W poniedziałek, 8 grudnia w komendzie ŚMOSG, w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Marka Borkowskiego, odbyła się uroczysta zbiórka, na której odczytany został rozkaz o powołaniu ppłk. SG Wojciecha Stodolnika na stanowisko Zastępcy Komendanta ŚMOSG właściwego do spraw logistycznych. Ppłk SG Wojciech Stodolnik został skierowany do objęcia stanowiska Zastępcy Komendanta ŚMOSG z Komendy Głównej Straży Granicznej.

- reklama -

 

 

Ppłk SG Wojciech Stodolnik służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1995 roku w Sudeckim Oddziale Straży Granicznej. W Granicznej Placówce Kontrolnej w Międzylesiu zajmował stanowiska kierownika grupy łączności i informatyki, kierownika grupy ewidencji oraz kierownika grupy zabezpieczenia logistycznego. W latach 1999 – 2000 był oddelegowany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie pełnił obowiązki eksperta ochrony Polskiej Ambasady w Lagos. W 2006 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Techniki i Zaopatrzenia Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. W 2013 roku przeniesiony został do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, gdzie był Naczelnikiem Wydziału Techniki i Zaopatrzenia, a od lipca 2013 roku Zastępcą Komendanta. Od kwietnia 2014 roku do chwili obecnej ppłk SG Wojciech Stodolnik był Zastępcą Dyrektora Biura Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej.

Dotychczasowy Zastępca Komendanta płk SG Marek Głuszczak dalszą służbę pełnić będzie w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here