Młodzi aktorzy z Nędzy zwycięzcami przeglądu w Gliwicach

0

Uczniowie z Nędzy przedstawili jasełka w nietypowej formie.

Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych Górnośląskie Centrum Edukacyjne organizuje już od 15 lat. Uczniowie z Nędzy pod kierunkiem Kornelii Czogalik biorą w nim udział od wielu lat często zdobywając czołowe miejsca. Tym razem w swojej kategorii udało im się zdobyć pierwsze miejsce! Od 8 do 12 grudnia w auli Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach wystawiono w sumie 40 inscenizacji grup teatralnych z całego województwa.

- reklama -

Uczniowie z Nędzy wystąpili z jasełkami, można powiedzieć, zmodyfikowanymi. – Nie przygotowujemy klasycznych jasełek. Nasze przedstawienia są przerobione, można powiedzieć, przepuszczone przez maszynkę współczesności – mówi Kornelia Czogalik, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy. Tytuł przedstawienia "Gloria w galerii". – Święta z perspektywy konsumenta. Święta, w których ważne jest wszystko, tylko nikt nie wie o co chodzi tak naprawdę, nie ma ducha, nie ma Chrystusa – wyjaśnia.

 

 
 

 

Kornelia Czogalik koła teatralne zakładała w każdej szkole, w której przyszło jej pracować. Teatralno-kabaretowe w Nędzy założyła w 1999 roku. Zdarzały się lata mniejszego zainteresowania młodzieży tą formą sztuki, ale w tym roku uczniów chętnych do brania udziału w zajęciach jest wyjątkowo dużo. – Po raz pierwszy mam więcej chętnych niż potrzeb. Rozważam uruchomienie drugiej grupy – mówi nauczycielka.

Uważa, że teatr zaraz po religii jest największym motorem ludzkiego ducha i umysłu. – Teatr jest sztuką wszystkich sztuk. Wszechstronnie rozwija. Staram się zachęcać i zabierać młodzież do teatru, choć nie ma dziś zbyt wielu dobrych sztuk dla młodzieży. Teatr, uważam, przeżywa kryzys, dlatego też robię co mogę na tym małym szkolnym poletku – mówi Kornelia Czogalik. Uroczystość wręczenia nagród laureatom XV Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych odbędzie się w Gliwicach 8 stycznia.

/gmina Nędza/

fot. Górnośląskie Centrum Edukacyjne

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here