Przepiękna sierść oraz redukcja linienia nawet o 80 %

0

Skóra psa odgrywa ogromną rolę w jego ogólnym stanie zdrowia.

Psy to naprawdę niezwykłe zwierzęta, różniące się między sobą budową ciała, wielkością oraz szatą. Niektóre, jak chart afgański, mają długą sierść, która z gracją unosi się na wietrze podczas biegu. Inne, jak bichon frise, to małe kule futerka, których aż trudno nie przytulić. Niektóre są bezwłose, jak nagi pies meksykański; inne pokryte dredami jak komondor. Możliwe, że to właśnie szata była jednym z czynników, które skłoniły Cię do wyboru Twojego pupila. Sierść to bowiem jedna z kluczowych charakterystycznych cech wyglądu każdego psa.

- reklama -

Zmiana ze starej na nową

Jeśli Twój pies ma delikatne włosie, jak Yorkshire Terrier, prawdopodobnie nie zauważasz oznak linienia w tak znacznym stopniu jak właściciele psów o większych skłonnościach do jej gubienia, takich jak owczarek niemiecki. Jednak w rzeczywistości wszystkie psy dzielą tę cechę. Linienie jest normalnym, okresowym zjawiskiem – w odróżnieniu od ludzi, psy zrzucają dojrzałe włosy, gdy wyrastają im nowe. W zależności od rasy, wytwarzają one w ciągu jednego roku od 60 do 180 g nowej sierści na kg masy ciała. Gdy na wiosnę dni stają się dłuższe, psy zrzucają swój „zimowy płaszcz“ i przywdziewają „letnią szatę“. Wydłużony czas działania światła słonecznego powoduje zwiększenie aktywności mieszków włosowych, które wówczas produkują i wymieniają włosy w znacznie szybszym tempie. Gdy zaś nadchodzi zima, psy zrzucają letnią szatę, by zrobić miejsce dla cieplejszej, zimowej sierści chroniącej je przed chłodem.

 

 

Znaczenie zdrowej skóry i sierści

Skóra Twojego psa odgrywa ogromną rolę w jego ogólnym stanie zdrowia – chroni ciało przed obrażeniami i infekcjami, pomaga kontrolować temperaturę ciała i działa jako pierwsza linia obrony organizmu. Sierść natomiast dopełnia tę rolę – ociepla organizm i chroni skórę przed urazem oraz uszkodzeniem na skutek nadmiaru ciepła, światła słonecznego czy substancji drażniących. Bardzo ważne zatem jest upewnienie się, czy Twój pies ma zdrową sierść i skórę – aby posiadał niezbędną naturalną ochronę, jak również wyglądał i czuł się jak najlepiej. Nadmierne linienie może być oznaką niewłaściwego stanu sierści i skóry psa.

Rola odpowiedniego żywienia

Jedną z podstaw mających na celu zapewnienie zdrowej skóry i błyszczącej sierści u Twojego psa jest dieta złożona z wysokiej jakości składników. Najnowsze badania wpływu diety bogatej w wysokiej jakości składniki na nadmierne linienie wykazały redukcję gubienia sierści nawet o 80% u psów karmionych produktami Eukanuba. Dzieje się tak dlatego, że karmy Eukanuba zawierają starannie dobrane ilości wysokiej jakości białka zwierzęcego, kwasów omega-6 i omega-3, witamin i minerałów, które pomagają psu w zachowaniu zdrowej, atrakcyjnej sierści.

Niezbędnik dla zachowania zdrowej skóry i sierści

Białka – czy wiesz, że sierść psa składa się w 95% z białka? Oznacza to, że jedną trzecią dziennego zapotrzebowania na białko organizm Twojego psa przeznacza na pielęgnację skóry i sierści. Białka z produktów takich jak kurczak, jagnięcina, ryby czy jaja zaopatrują skórę i sierść psa w niezbędne aminokwasy, wspomagając ich zdrową strukturę i funkcjonowanie. Tłuszcze – kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 są niezbędne do produkcji substancji oleistych i wosków zapobiegających wysuszeniu skóry i wpływających na zdrowy wygląd sierści. Witaminy i minerały – witaminy A, E, witaminy z grupy B, cynk i miedź odgrywają istotną rolę w pielęgnacji i regeneracji skóry oraz sierści psa – wspomagają przetwarzanie białek, szybkie i skuteczne gojenie się ran oraz ochronę komórek.

Regularna, troskliwa opieka

Mimo iż nie można zatrzymać naturalnego cyklu linienia u psa, regularna pielęgnacja i szczotkowanie mogą zmniejszyć ilość sierści w domu, samochodzie czy na ubraniach. Poproś swojego lekarza weterynarii, aby polecił Ci konkretny rodzaj szczotki lub grzebienia, który najlepiej nada się dla rodzaju sierści Twojego psa.

 

 
 
 
 
 
ul. Długa 10
47-400 Racibórz
tel: 324159666


      ul. Opawska 82      

47-400 Racibórz
tel: 327331151


ul. Przejazdowa 5
47-400 Racibórz
tel: 882761705

 

ul. Słowackiego 59
47-400 Racibórz
tel: 796123723
 

 

/Artykuł sponsorowany/

 

——————————————————————————

Polecamy również:

 

Co kleszcze mogą zrobić Tobie i Twojemu pupilowi?

Żadna szczepionka nie uchroni naszych zwierząt przed wszystkimi przenoszonymi przez nie chorobami.

Kot po kastracji: nie je bez końca!

Po kastracji u kota spada poziom hormonów, a także maleją potrzeby energetyczne związane z włóczeniem się, automatycznie zmniejszają się potrzeby energetyczne. W efekcie kot zaczyna tyć. Jak temu zaradzić?

Czy masz wpływ na to, jak bystre będzie Twoje szczenię?

Każdy nowy właściciel szczenięcia chce zapewnić swojemu pupilowi możliwie jak najlepszy start.

O nowozelandzkich papugach i polskich kolbach ziarnowych

W Alpach Południowych Nowej Zelandii żyje wyjątkowy ptak. Jest to papuga Kea, czyli Nestor notabilis.

Przewaga Omegatrin nad konkurencją

Suplement wpływa bardzo dobrze na kondycję czworonoga.

Saszetki dla kotów Pro Plan NutriSavour

Nowa jakość w daniach na jeden raz.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here