
– Jak w świetle doniesień medialnych o śmierci pacjenta wygląda zagrożenie świńską grypą? – zainteresował się podczas powiatowej komisji bezpieczeństwa starosta Ryszard Winiarski.
W ubiegłym tygodniu lokalne media obiegła wiadomość o przypadku świńskiej grypy u pacjenta raciborskiego szpitala. Niestety, mężczyzna mimo starań lekarzy zmarł w miniony weekend. W trakcie odbywającego się dziś posiedzenia powiatowej komisji bezpieczeństwa starosta zwrócił się do przedstawicielki raciborskiego sanepidu z pytaniem o stopień zagrożenia epidemią AH1N1.
Karina Talabska z PSS-E w Raciborzu uspokoiła, iż poza tym jednym przypadkiem nie odnotowano więcej zachorowań na ptasią grypę. Co więcej, AH1N1 została uznana za grypę sezonową, która nie stanowi szczególnego zagrożenia. W przeważającej liczbie przypadków chorzy nie wiedzą nawet, że przechodzą akurat ten rodzaj choroby. – Tylko osoby szczególnie narażone, z innymi chorobami przewlekłymi, mogą być podatne na dodatkowe dolegliwości – poinformowała.
/ps/
————————————————
zobacz także:




![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wsparli ptaki w miejskiej akcji ekologicznej [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wsparli zimujące ptaki w miejskiej akcji ekologicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/jastrzebie-zdroj-ptaki.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











