Warsztaty Czarnego Teatru w G5

0

16 marca w Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty Czarnego Teatru dla uczniów klas szóstych. Tym razem aktorów odwiedzili młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 15.Warsztaty składały się z trzech części. Pierwszą była prezentacja kilku etiud przygotowanych przez gimnazjalistów, którzy pracują w Czarnym Teatrze. Szóstoklasiści mieli więc okazję obejrzeć występy w nowej, wciąż mało znanej teatralnej formie.
Druga część warsztatów polegała na wspólnym poznawaniu się, które pomogło uczestnikom zintegrować się ze starszymi kolegami i w grupach, pod okiem gimnazjalistów i opiekunów, przygotować własną etiudę. Młodzi aktorzy mieli do dyspozycji specjalne stroje oraz rekwizyty, a także wybrany utwór muzyczny i tylko kwadrans na przygotowanie się do występu.


Ostatnią częścią, która wszystkim sprawiła wielka frajdę, była prezentacja występów. Młodzi aktorzy, choć pierwszy raz występowali w teatrze innym niż zwykle, w ogóle nie czuli tremy i świetnie bawili się na scenie, podobnie jak ich starsze koleżanki i koledzy, którzy mieli okazję podzielić się swoimi umiejętnościami. Cel warsztatów został więc osiągnięty – wszyscy spędzili wesoło czas, ucząc się przy okazji nowych rzeczy.


Klasie 6 ze Szkoły Podstawowej nr 15 dziękujemy za odwiedziny, a pozostałych zapraszamy na warsztaty do Czarnego Teatru!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here