
Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50. roku życia, wystarczy w Gminnym Centrum Kultury wypełnić deklarację.

Nauka języka niemieckiego i angielskiego, zajęcia ogrodniczo-przyrodnicze, treningi pamięci, siłowni, tenis i oczywiście szkolenia i wykłady. Uniwersytet III Wieku w Nędzy działa bardzo prężnie! Docenia to coraz więcej osób i wpisuje się na listę studentów. Właśnie rusza II kwartał zajęć.
Dziś 9 kwietnia o godz. 17.00 tradycyjnie w sali Gminnego Centrum Kultury przy ul. Strażackiej odbędzie się spotkanie integracyjno-organizacyjne. – Bo nowych członków wciąż przybywa, dlatego chcemy ich wprowadzić w temat – tłumaczą na uniwersytecie.
Uniwersytet III Wieku w Nędzy swoją działalność rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Został stworzony dla mieszkańców powyżej 50. roku życia, którym zależy na tym, by kreatywnie spędzić wolny czas, by poszerzać swoją wiedzę i realizować swoje zainteresowania.
Chętnych, żeby się zapisać jest coraz więcej i to nie tylko z samej Nędzy, ale też okolicznych miejscowości. – Wszystkie wykłady, spotkania, szkolenia bardzo poszerzają horyzonty! Dowiadujemy się tylu nowych, ciekawych rzeczy – mówi pani Eleonora i za przykład podaje lekcje języków obcych i naukę obsługi komputera. – To naprawdę przynosi efekty i czujemy się coraz swobodniej! – podkreśla pani Eleonora. – Po co nam to? A choćby po to, żeby mieć powód do wyjścia z domu, żeby porozmawiać z ludźmi. Ile można siedzieć w czterech ścianach i patrzeć w telewizor? – uśmiecha się pani Eleonora.
Na uniwersytet zapisać się może każdy chętny powyżej 50. roku życia, wystarczy w Gminnym Centrum Kultury wypełnić deklarację. Wykłady i spotkania mają charakter otwarty i wstęp jest wolny, opłaty obowiązują jedynie za zajęcia fakultatywne.
Plan zajęć i spotkań:
9.04. godz. 17.00 – spotkanie integracyjno-organizacyjne
16.04. godz. 16.00 – szkolenie samoobrony
17.04. godz. 17.00 – spotkanie z okulistą Markiem Gądzikiewiczem
23.04. godz. 16.00 – wykład Viribus Unitis Katowice
8.05. godz. 17.00 – wykład Rafała Lincnera
14.05. godz. 16.00 – wykład Viribus Unitis Katowice
22.05. godz. 17.00 – wykład o ratownictwie medycznym
5.06. godz. 17.00 – wykład Krystiana Okręta
11.06. godz. 16.00 – wykład Viribus Unitis Katowice
19.06. godz. 17.00 – wykład o ratownictwie medycznym
Zajęcia cykliczne: j. niemiecki i j. angielski (przemiennie) – piątki godz. 15.00. Od 7 maja ruszają zajęcia ogrodniczo-przyrodnicze przemiennie z treningiem umysłu w sali komputerowej GOSiR – czwartki godz. 16.00. Planowane są też zajęcia na siłowni oraz tenis.
Kontakt: Adam Grzybowski tel. 602 743 423.
publ. /ps/

![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)




![Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji [ZDJĘCIA] Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/stacja-mlodych-lato-wakacje.jpg)







![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




