Radlin buduje PSZOK dzięki pieniądzom z WFOŚiGW

0

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparł inwestycję kwotą ponad pół miliona złotych. Punkt zbiórki odpadów już działa.

- reklama -

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach to jeden z podstawowych elementów wsparcia dla zadań, które związane są z ochroną środowiska naturalnego w naszym województwie. Jednym z tych zadań, które spędzają sen z oczu wielu samorządowców w regionie jest gospodarka komunalna, w szczególności w tym zakresie, w którym chodzi o odbiór odpadów. W ramach tej sfery działalności ustawa nałożyła na gminy obowiązek posiadania tzw. PSZOK-ów, czyli Punktów selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Budowa tych punktów w wielu przypadkach jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem i nie każdą gminę jest stać, by postawić je „z mostu”. Dlatego też niektóre z nich starają się uzyskać dofinansowanie na ten cel. Tak zrobiła gmina Radlin. W dniu 4 marca 2015 roku Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki podjął decyzję, że akceptuje wniosek gminy o dofinansowanie tego zadania w formie pożyczki w kwocie 542,875 zł. Budynek został oddany do użytku w dniu 13 kwietnia. Został on wyposażony w wiaty, kontenery, budynek socjalny, ogrodzenie, wybrukowany plac wraz z drogą dojazdową. Jest on zlokalizowany przy ul. Rymera tuż przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy zapleczu. Zadanie realizowała firma Bruk Trawiński. Inwestycja w całości kosztowała 690 tys. zł.

 

 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest niezwykle ważny dla całej gminnej gospodarki komunalnej. W Radlinie powstał przy wsparciu WFOŚiGW w Katowicach.

 

/l/

 

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here