Uczniowie z Wodzisławia wyjadą na „zielone szkoły”

0

Dzieci z gminy Gorzyce i Wodzisław Śląski dostały dofinansowanie do wyjazdu na wyjazdy śródroczne. Dzięki temu będą mogły wyjechać nad morze.

Województwo Śląskie ma się czym chwalić, jeśli chodzi o swoje środowisko naturalne. Są tu piękne lasy i równie piękne góry. Jednak nie wszystkie elementy przyrody są w najlepszym porządku. Bez wątpienia problemem jest jakość powietrza. Niska emisja stanowi olbrzymie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. To zagrożenie jest szczególnie istotne w przypadku osób starszych, schorowanych, ale również dzieci. Dlatego też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od wielu lat wspiera szkoły w organizowaniu wyjazdów śródrocznych dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie. Na posiedzeniu Zarządu Funduszu w dniu 26 marca 2015 roku postanowiono, że przyznane zostaną dotacje na profilaktykę zdrowotną w postaci wyjazdów śródrocznych w roku szkolnym 2014/2015. Gmina Gorzyce dostała dotację w wysokości 23350 zł, natomiast gmina Wodzisław Śląski otrzymała dotację w tym samym celu w wysokości 33 720 zł. W przypadku gminy Wodzisław Śląski dzięki dofinansowaniu do wyjazdów, na „zielone szkoły” wyjedzie 174 uczniów klas III szkół podstawowych (z 9 różnych szkół). Dzieci wyjadą 14 dni do Mrzeżyna, Łeby, Jastrzębiej Góry i Rewala. W przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością i dzieci z rodzin zastępczych Fundusz dofinansuje wyjazdy kwotą 400 zł. Pozostałe dzieci mogą liczyć na wsparcie w wysokości 170zł.

- reklama -

 

WFOŚiGW w Katowicach ulżył finansowo rodzicom dzieci z wodzisławskich szkół dofinansowując wyjazdy uczniów na "zielone szkoły".

 

/l/

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here