PiS przyjrzy się uczciwości wyborów w Raciborzu

10

Katarzyna Dutkiewicz zainicjowała na facebook'u akcję "26 kwietnia przywracamy uczciwe wybory w Raciborzu".W listopadzie 2014 w dwóch obwodach wyborczych w Raciborzu pomylono karty do głosowania do rady powiatu raciborskiego. Błąd zauważono dopiero po kilku godzinach. Duża część mieszkańców zdążyła jednak oddać swój głos.  

Już kilka dni po podaniu wyników wyborów do Sądu Okręgowego w Gliwicach, wydziału zamiejscowego w Rybniku wpłynął protest wyborczy. Sąd stwierdził nieważność wyborów. Mandaty dziesięciu radnych wygasły 24 marca. Mandaty stracili Dawid Wacławczyk, Dominik Konieczny, Piotr Olender, Marek Kurpis, Ryszard Winiarski, Katarzyna Dutkiewicz, Jan Kusy, Anna Wacławczyk, Artur Wierzbicki, Marceli Klimanek. Ponowne wybory odbędą się 26 kwietnia.

- reklama -

W związku ze zbliżającym się terminem wyborów radna PiS Katarzyna Dutkiewicz zainicjowała na portalu społecznościowym facebook akcję "26 kwietnia przywracamy uczciwe wybory w Raciborzu".

Apel Katarzyny Dutkiewicz zamieszczony na facebook'u:

W dwóch obwodach zostaną powtórzone wybory do Rady Powiatu. Pokażmy, że chcemy uczciwych wyborów, a ich demokratyczny i transparentny przebieg nie jest nam obojętny. Potrzeba szerokiego wsparcia wszystkich, a szczególnej mobilizacji i aktywności wyborczej tych, którzy mieszkają w tych obwodach wyborczych lub mają tam znajomych.

Jeżeli mieszkasz na terenie obwodu nr 19 (lokal wyborczy w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Kozielskiej 19), czyli na ulicy Cegielnianej, Fojcika, Gamowskiej, Gdyńskiej, Głubczyckiej, Kozielskiej, Kościelnej, Kopernika, Ligonia, ks. Londzina, Mariańskiej od nr 1-47 nieparzyste i od nr 2-78 parzyste, Mikołaja, Piotrowskiej, Rolnej, Rzecznej, Spółdzielczej, Starowiejskiej od nr 1-67 nieparzyste i od nr 2-44 parzyste, Śląskiej, Toruńskiej, Tow. Gimnastycznego „Sokół”, Wodnej,

lub mieszkasz na terenie obwodu nr 20 (Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych przy ul. Wileńskiej 6), czyli na ulicy Filmowej, Konopnickiej, Kilińskiego, Lwowskiej, Lipowej, Ludwika, Matejki, Odpoczynkowej, Ogrodowej, Wileńskiej

zagłosuj w niedzielę 26 kwietnia.

/p/

- reklama -

10 KOMENTARZE

 1. Nie ten adres. Ustal najpierw komu zwracasz uwagę, a potem pisz. Daruj sobie docinki personalne, skoro nie masz pewności czy trafią do właściwej osoby [moderacja].

 2. Kogoś tu pogięło i to bezlitośnie! Apel o „uczciwe wybory” sugeruje, że z powodu absencji względnie innych bliżej nieokreślonych przyczyn, wybory mogą się okazać nieuczciwe. Szkoda , że radna zapomniała podać powody swoich obaw.
  Pomyłka, nieuwaga czy po prostu dyletantyzm mimo wszystko nie są kategoriami uczciwości lub nieuczciwości i w tej konkretnej raciborskiej sytuacji apel o uczciwość graniczy z insynuacją.
  Krótko: radna się lansuje i nic innego jak robienie wrzawy i bicie piany nie przyszlo jej do głowy. Dlaczego miałbym głosować na kogoś, kto ma tak mało inwencji i tak wiele hucpy?

 3. Zgadzam się z poprzednikiem. Swormułowanie „przywracamy uczciwe wybory” jest w kontekście tego co stało się w Raciborzu nienamiejscu i wpisuje się w typową PiSowską retorykę. U nas poprostu urzędnik starostwa pomylił się przy wydawaniu kart, a nie zauwazyli tego ani członkowie komisji ani zdecydowana większosć głosujących do godziny 10.00 w dwóch obwodach. Gdzie tu jest „nieuczciwośc”? Nieuczciwość zakłąda intencjonalne działanie. Ręce opadają jak się słucha tzw. prawicy. Sam mam konserwatywne poglądy i chciałbyn na prawicę zagłosować, ale jak czytam coś takiego to odechciewa mi się w ogóle chodzić na wybory i taki właśnie efekt w moim przypadku pani Katarzyna i jej polubiacze osiągnęli. Gratuluję.

 4. Moderatorzy! Jakim prawem zmieniliście mój wpis. Jeżeli chcecie odpowiedzieć, to odpowiadajcie w swoim imieniu!!! Poza tym słowo zdążyć pisze się przez z z kropką. A błąd ortograficzny wisi na Waszej stronie już dwa dni i straszy uczniów! Jeżeli chodzi o tego obrażonego redaktorka to jest jedno wyjście. WYWALCIE GO NA ZBITY PYSK A PRZYNAJMNIEJ NIE DOPUSZCZAJCIE DO EMISJI JEGO WYPOCIN!

 5. Zdenerwował mnie ten redaktorzyna. Waszym OBOWIĄZKIEM jest stać na straży poprawności języka polskiego. Jak możecie utrzymywać takiego tłuka?????

 6. Trzeba 26 kwietnia jeszcze raz zagłosować w SMS i Budowlance.. Można wybrać zupełnie innych znanych z aktywności i pracowitości kandydatów do rady powiatu.. Doceńmy to, iż w tej pomyłce z kartami sąd postąpił tu właściwie . W Polsce sądy okręgowe różnie potraktowały skargi wyborcze a było ich co niemiara.
  Myślę , że trzeba pójść zagłosować i zastanowić się kogo rzeczywiście wybrać.

 7. Masz rację. Jak człowiek się przyjrzy tym już wybranym to ta rada jest słaba.
  Rzecz nie polega na tym aby wybrać znajomego czy sąsiada ale człowieka który już coś pokazał w tym mieście i powiecie. A tacy są wśród kandydatów.

 8. Żądam usunięcia rzekomo mojego wpisu z dnia 15.04.2015 godz. 18.29. i natychmiastową poprawę błędu ortograficznego w treści wiadomości. Moderatorku – do roboty! Podajcie też do publicznej wiadomości, kto ukrywa się pod pseudonimem /p/. Przekażę mu słownik ortograficzny.I niech go czyta! CIĄGLE !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here