Mesajah, Farben Lehre i Habakuk na juwenaliach PWSZ

0

Juwenalia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu odbędą się 20 maja na dziedzińcu Zamku Piastowskiego.

Samorząd Studencki PWSZ w Raciborzu zdradził kto wystąpi na tegorocznych juwenaliach. Gwiazdami imprezy będą zespoły Mesajah, Farben Lehre i Habakuk. Impreza odbędzie się już 20 maja na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Poprowadzi ją Tomasz Lewandowski.

- reklama -

 

 

 

Farben Lehre to polski zespół punk-rockowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy.Pierwszy koncert zespołu miał miejsce w Płocku, 13 października. Następnie Farben Lehre koncertowało w całej Polsce, a także w Niemczech, Włoszech, Irlandii, Francji, Słowacji, Czechach, na Ukrainie i Białorusi. Na jednej scenie występowali, m.in. z Exploited, Die Toten Hosen, Vibrators, G.B.H., Dritte Wahl, Smola a Hrusky i Ine Kafe.

Habakuk to zespół który powstał w 1989 roku. Powstał z połączenia grup Engaddi i Samuel. Engaddi było kapelą stworzoną przez lidera Habakuka – Wojciecha "Brodę" Turbiarza, natomiast Samuela tworzyli Jacek i Mariusz Karolewscy. W 1990 roku spotkania te zaowocowały powstaniem Habakuka. Aktualnie zespół Habakuk jest jednym z najbardziej popularnych zespołów grających muzykę reggae w Polsce. Muzycy maja na swoim koncie kilka płyt. Niedawno ukazał się kolejny singiel z nowej płyty "Jest dobrze". Przypomnijmy, album ten, inspirowany postaciami świętej pamięci Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza jest pokłosiem koncertu „Jest dobrze… piosenki niedokończone”, który odbył się 4 lipca 2008 roku na Festiwalu Gwiazd w Gdańsku.

Mesajahwokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. 

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here