Autorytety a hejt

Hejterstwo stanowi problem braku autorytetu. Łatwiej jest krytykować i oceniać, z łatwością przychodzi oczernianie i kłamstwo.
W dzisiejszych czasach ludzie podążają za innymi. Wygląd, sposób bycia czy prezencja są na co dzień kopiowane od „wzorców”. Warto zastanowić się jednak, kim są Ci, którzy stanowią drogowskaz, w funkcjonowaniu człowieka. Bądź wręcz przeciwnie – być może podążamy ślepo, za indywidualistą, który tak naprawdę jest taki, jak reszta. Ta kwestia budzi wiele wątpliwości i łączy się z konfliktem, który prowadzi do hejterstwa.

Era blogerów, czyli tych, którzy piszą o swoim pomyśle na życie oraz vlogerów, nagrywających filmiki o sobie, o własnych poglądach czy po prostu tym, jak żyją, co robią – stała się taką loterią, w której można przebierać i wybrać tą osobowość, za którą pragnie się podążać. Jak widać wystarczy patent, trochę kreatywności i każdy może stać się autorytetem. Nie chodzi tu o negację i sprzeciw inicjatywom, jakie podejmują ludzie lecz zważenie na to, iż wartości się zatracają, a rangę zyskują rzeczy czysto materialne, które przemijają a wraz z nimi przekazywane informacje.

- reklama -

Rzeczywistość bywa brutalna, świat i media toną w manipulacji, a perswazji ulegają sami rodzice. Jak wówczas znaleźć wzorzec, którego ludzie tak rozpaczliwie potrzebują. Uwagę zdobywają głośni, ciekawi, inni – choć niekoniecznie z czystym sumieniem. Wiele słyszy się i mówi o agresji, panującym złu. A ich przykłady z każdym dniem się piętrzą. A co gorsza, „przykłady stają się przykładami” dla innych. I tak nienawiść zatacza swe koło, odnajdując się w każdym środowisku, pod różną postacią.

Wiadomym jest, iż również hejterstwo stanowi problem braku autorytetu. Łatwiej jest krytykować i oceniać, z łatwością przychodzi oczernianie i kłamstwo. Właśnie dlatego, coraz częściej ludzie sięgają po takie środki. Zmierzenie się z prawdą i bycie w porządku to dziś pożądane cnoty.

„Kto szuka, nie błądzi” – szukajmy częściej, dokładniej i z precyzją, by nie kierować się, potocznie mówiąc byle jakimi priorytetami w życiu, by nie zbaczać w tą negatywną strefę łatwości, gdzie ukrywamy się za maską hejtu i krzywdzenia innych.

Obecnie, potrzeba autorytetów i ich wskazówek, mądrości życiowych oraz porad. W świecie pełnym podobnych do siebie indywidualistów i ludzi ułatwiających sobie życie – priorytety giną, nie wspominając o wyższych wartościach. Należy włączyć alarm, otrząsnąć się mentalnie i na nowo spojrzeć, co ważne jest w życiu. Zrezygnować z hipokryzji, hejtu i uprzykrzania życia komuś innemu.

 

źródło:

http://www.niehejtuje.com/wiadomosc/i/zobacz/Autorytety-a-hejt/

——————————————————–

Polecamy również:

 

Redaktorzy podpisali deklarację przeciw mowie nienawiści

Redaktorzy lokalnych mediów podpisali deklarację, w której zobowiązują się do zwalczania mowy nienawiści.

 

 

Media przeciw mowie nienawiści. Ruszył portal niehejtuje.com

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK kontynuuje projekt „Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w internecie”.

Projekt "Palące słowa" na półmetku

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK może pochwalić się pierwszymi sukcesami.

Czy ludzie reagują na hejt?

Poziom hejterstwa jest co raz powszechniejszy. Przypomina epidemię, która zaraża ogromy ludzi.

Dlaczego ludzie hejtują?

Mało kto zastanawia się nad powodami dla których ludzie hejtują. Jak się okazuje, jest ich sporo, a ich liczba wciąż rośnie. Dziś przyjrzymy się tym powodom które najczęściej wywołują słowną agresję.

Raciborska policja wobec mowy nienawiści

Czy Raciborzanie często zgłaszają policji akty przemocy słownej? O czym informować funkcjonariuszy?

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj