Sportowe soboty w Gimnazjum nr 5

0

Po siatkówce i tańcach przyszedł czas na zaprezentowanie kolejnej formy aktywności sportowej, proponowanej przez Gimnazjum nr 5 już od kilku lat. Mowa o sportowych sobotach. Choć zazwyczaj ten dzień tygodnia jest czasem odpoczynku, w naszym gimnazjum są uczniowie, którzy chętnie relaksują się poprzez aktywność fizyczną i jest ich niemało.


– Idea sobót na boisku czy sali gimnastycznej wiąże się z tym, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnych zajęciach sportowych. Zainteresowanie nimi jest tak duże, że postanowiliśmy zorganizować dodatkowe zajęcia również w weekendy – opowiada jedna z nauczycielek w-f, pani Anita Dąbkowska.

Sobotnie spotkania są doskonałą okazją do wspólnych gier i zabaw dla uczniów, którzy chodzą do różnych klas i na co dzień nie spotykają się podczas lekcji wf. Tego dnia sami decydują, w co chcą pograć. Jest to także czas, w którym można potrenować i doskonalić swoje umiejętności, tak jak przed ostatnimi zawodami lekkoatletycznymi. Okazuje się również, że takie spotkania to nie tylko czas zabaw. Dodatkowe treningi procentują, czego dowodem są medale zdobywane w tym roku szkolnym przez gimnazjalistów. Najpierw siatkarki, a niedawno lekkoatleci udowodnili, że ich dodatkowa praca nie idzie na marne, ale procentuje poprzez niezłe wyniki sportowe.


Cieszy szczególnie to, że nikogo nie trzeba zmuszać do dodatkowej aktywności, uczniowie przychodzą na zajęcia, bo je lubią, więc frekwencja w soboty jest naprawdę wysoka. Oczywiście zapraszamy także kolejnych – obecnych i przyszłych uczniów na nasze sobotnie, sportowe spotkania.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here