Rowerem jednokierunkową pod prąd?

3

Radny Leszek Szczasny zaproponował prezydentowi wydzielenie kontrapasów na wybranych ulicach jednokierunkowych, pozwalających poruszać się rowerzystom pod prąd.

Z pomysłem radny wystąpił podczas ostatniej sesji. Jako idealne miejsce do takiego rozwiązania podał niedawno remontowaną ul. Nową. Wydzielony kontrapas pozwoliłby rowerzystom komfortowo przemieszczać się z ul. Opawskiej w kierunku rynku. Nie musieliby wtedy poruszać się chodnikami. – Wiem, że rozwiązanie może wydawać się kosmiczne, ale są miasta w Polsce które wszystkimi drogami jednokierunkowymi pozwalają jeździć pod prąd – zaapelował.

- reklama -

 

W Raciborzu nie widzi takiej potrzeby, natomiast można takie rozwiązanie zastosować w wybranych miejscach. Prezydent pomysł uznał za ciekawy i obiecał go rozważyć.

 

/ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Pomysł świetny. Sam często muszę po chodniku jechać np ul.Solna bo jest jednokierunkowa.Takie kontrpasy to gdzie indziej już dawno zwykła codzienność.Obyśmy na wszystkich a nie na wybranych jednokierunkowych ulicach doczekali się rychło tych potrzebnych zmian w Raciborzu.

  2. Po co ścieżki rowerowe skoro i tak połowa rowerzystów jeździ po pasie przeznaczonym dla samochodów (chć obok jest ścieżka), utrudniając ruch i stwarzając zagrożenie dla siebie i i samochodów. Może prezydent rozważy poszerzenie dróg a nie kolejne zwężanie? W Raciborzu zwrot „Szerokiej drogi” nabiera przeciwnego znaczenia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here