Pielęgniarki i położne zapowiadają strajk ostrzegawczy

0

Pomimo wielu prób, rozmów, mediacji, nie doszło do porozumienia w kwestii podwyżek, stąd związki zawodowe w raciborskim szpitalu w najbliższy wtorek przeprowadzą strajk. Pielęgniarki apelują do pacjentów o wyrozumiałość.

 

- reklama -

 

Komunikat Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Szpitala Rejonowego w Raciborzu.

Zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych  podaje do publicznej wiadomości, że na mocy Uchwały z dn. 28 kwietnia 2015r. Zarządu Zakładowej Organizacji Związkowej w/w Zarząd został przekształcony w Komitet Strajkowy i z  woli pracowników, działając na podstawie § 26 ust. 1 lit. f) Statutu OZZPiP, Ustawy o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych, Uchwał: Zarządu Krajowego i Zarządu Regionu Śląskiego OZZPiP w świetle toczącego się Sporu  Zbiorowego pomiędzy Dyrekcją Szpitala a Zakładową Organizacją Związkową i  braku porozumienia w sprawie przedstawionych postulatów, podjął decyzję o jednorazowym przeprowadzeniu dwugodzinnego Strajku Ostrzegawczego w dniu 12 maja b.r.

Strajk Ostrzegawczy odbędzie się w godzinach od 11.00 do 13.00.

Informujemy także, że podobne Strajki Ostrzegawcze i działania protestacyjne będą się w tym czasie odbywać także w innych szpitalach i placówkach ochrony zdrowia na terenie całego kraju.

Środowisko Pielęgniarek i Położnych mocno ubolewa nad faktem, że od 31 października 2013 roku od czasu Wejścia w Spór Zbiorowy Organizacji Związkowej Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu z Dyrekcją Szpitala, pomimo wielu prób (rozmów, mediacji) nie doszło do porozumienia w zasadniczych punktach odnoszących się min. do kwestii finansowych i wynagrodzenia za bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Niestety jak do tej pory nie widać możliwości rozwiązania problemów,  wyrażonych w postulatach. Nikt nie chce  wiedzieć o naszych problemach i widzieć  naszych problemów. Nikt nie dąży do rozwiązań i do porozumień w ważnych kwestiach dotyczących naszej grupy zawodowej.

A skoro nie widać żadnych sposobów /propozycji, także rozwiązań systemowych, Związek Zawodowy z konieczności musiał podjąć trudną decyzję, która ma na celu zwrócić uwagę nie tylko lokalnego samorządu, ale także decydentów na poziomie Państwa Polskiego.

W tych trudnych również dla nas godzinach prosimy wszystkich, szczególnie pacjentów o wsparcie naszych działań, chociażby poprzez wyrażenie wyrozumiałości wynikających z utrudnień spowodowanych naszym protestem.

W imieniu Zarządu OZZPiP i całego środowiska Pielęgniarek i Położnych Szpitala Rejonowego w Raciborzu

– przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP
  Małgorzata Lenart

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here