Trzy działki dla inwestorów

Na raciborskich terenach włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajduje się 6 działek, z czego 3 już zostały sprzedane.

Działki włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej położone są w Raciborzu w obrębie Ostróg i bezpośrednio skomunikowane są z ulicą Gospodarczą, łączącą się z ulicami Cecylii i Komunalną, biegnącą do ulicy Rudzkiej – głównej drogi publicznej w kierunku Gliwic. Atutem ich lokalizacji jest ich położenie w pobliżu istniejących ośrodków przemysłowych. Planowana modernizacja drogi wojewódzkiej nr 935 Racibórz (ul. Rybnicka) – Rybnik – Żory – Pszczyna uczyni z niej główną drogę relacji zachód-wschód południowej części Województwa Śląskiego. Aktualnie będąca na ukończeniu autostrada A-1 (węzły  w Gorzyczkach oraz Mszanie – ok. 25 km) umożliwia wygodną komunikację z miastami konurbacji śląskiej oraz krajami zlokalizowanymi na południe od Polski. Uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną obejmującą: sieć wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetyczną i oświetlenie znajduje się w ulicy Gospodarczej. Działki stanowią teren zasypowy po dokonywanej przed laty eksploatacji gliny i żwiru. Gmina dysponuje dokumentacją geotechniczną określającą warunki hydrologiczne i geologiczno-inżynieryjną charakterystyką gruntów występujących na terenie.

- reklama -

Analiza przeprowadzonych badań wskazała na możliwość wznoszenia na gruncie obiektów kubaturowych, po wykonaniu niezbędnych zabiegów inżynieryjnych, określonych szczegółowo w treści opracowania.

Oznaczenie geodezyjne:
Nieruchomości oznaczone numerami działek:

– 162/7 k.m.25 obręb Ostróg o powierzchni  0,9254 ha,

– 165/7 k.m.25 obręb Ostróg o powierzchni 1,1071 ha,

– 166/7 k.m.25 obręb Ostróg o powierzchni 1,2211 ha.

 

 

 

Przedsiębiorcy zainteresowani działkami powinni się zgłosić do Urzędu Miasta w Raciborzu.

Ulgi dla przedsiębiorców działających w strefie

W ramach obowiązujących przepisów dot. specjalnych stref ekonomicznych Gmina Racibórz wraz z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną Podstrefą Jastrzębsko-Żorską podpisały w dniu 02 stycznia 2014r. umowę na przeprowadzenie procedury sprzedaży nieruchomości objętych Strefą, z równoczesnym udzieleniem zezwolenia strefowego, które jest fundamentalnym dokumentem uprawniającym do zwolnień podatkowych, przysługujących podmiotom podejmującym działalność w Strefie. Aktualnie ulgi wynoszą od 40-60% nakładów poniesionych na uruchomienie działalności. Wysokość odliczeń zależy od tego, czy firma uznawana jest za małą – do 60% nakładów, średnią – do 50% nakładów, czy dużą – do 40% nakładów. Zastrzega się, że planowana jest zmiana wysokości ulg.

Minimalna wysokość nakładów inwestycyjnych jakie należy ponieść aby rozpocząć działalność w Strefie wynosi 100 tys.euro. Firma sama decyduje jakie nakłady poniesie, ile zatrudni osób i w jakim czasie.

Wydatkiem kwalifikującym się do objęcia pomocą jest między innymi cena nabycia gruntów z wykorzystaniem, których inwestor zamierza rozpocząć działalność.

 

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj