Zapasy w Gimnazjum nr 5

0

Zapraszamy na kolejną wirtualną wycieczkę po Gimnazjum nr 5. Dziś ponownie zatrzymamy się dłużej na sali gimnastycznej, na której dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z zapasów. Naszymi przewodnikami będą Patryk Deeg i Dawid Sładkowski z klasy 1b, którzy uczęszczają na zajęcia zapaśnicze.– W naszej szkole trenujemy zapasy od września. Zajęcia prowadzi pan Mateusz Wanke, który jest trenerem MZK Unia Racibórz. Podczas zajęć uczymy się chwytów, ale przede wszystkim ćwiczymy akrobatykę – opowiada Patryk.
Dodaje także, że zapasy odbywają się dwa razy w tygodniu – w czwartki od 8:00 do 8:45 oraz w piątki od 14:25 do 16:00.


Dawid z kolei zwrócił uwagę na to, że bardzo podoba mu się możliwość treningu w małej grupie oraz to, że każdy uczeń i uczennica może uczęszczać na zajęcia. A te, jak podkreślają Dawid i Patryk, są przyjemnym sposobem na spędzenie czasu oraz świetną formą zabawy. Chłopcy zaznaczają jednak, że zajęcia bywają także ciężkie, bo ćwiczeń jest sporo, ale dzięki pomocy trenera, każdy daje sobie z nimi radę.


Zapaśnikom z G5 podoba się też, że mają okazję zaprezentować swoje umiejętności innym. Wspominają miniony Dzień Otwarty, podczas którego była okazja do pochwalenia się szóstoklasistom tym, co wypracowane zostało podczas zajęć z trenerem.

– Polecamy zapasy każdemu. Są one ciekawą formą rozrywki i rozwoju, na pewno lepszą niż spędzanie czasu przed komputerem. Kształtują ciało i charakter – dodają uczniowie, a wszystkich przyszłych gimnazjalistów zapraszają we wrześniu na zajęcia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here