Zdrowe jabłka na co dzień

0

Od kwietnia nasze przedszkole uczestniczy w bezpłatnej dystrybucji jabłek w ramach działania „Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw”.Program realizowany jest przez Agencję Rynku Rolnego w ramach wsparcia Unii Europejskiej dla producentów owoców i warzyw, którzy ucierpieli na embargu z Rosją .
W czasie tej akcji nasze przedszkolaki codziennie spożywają jabłka w różnej postaci. Między innymi na drugie śniadanie zjadają świeże jabłka, piją kompot jabłkowy lub świeżo wyciskany sok, czy jedzą racuchy z jabłuszkami.
Ponadto dzieci z grupy integracyjnej sześciolatków uczestniczyły w przygotowaniu soku dla siebie i swoich kolegów z przedszkola.
Opr. Leokadia Skowyra- intendent przedszkola

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here