Festiwal Nauki i Techniki w Gimnazjum nr 5

0

Kolejna edycja Festiwalu Techniki i Nauki za nami. Cieszy nas, że w progi Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II 22 maja 2015 roku zawitały setki gości. Pokaz i warsztaty instruktorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie plus atrakcje przygotowane przez uczniów gimnazjum cieszyły i bawiły młodszych kolegów z innych szkół.Festiwal oficjalnie otworzył dyrektor szkoły pan Dariusz Malinowski i zaprosił licznie przybyłych gości do wspólnej zabawy. Na podwórku szkolnym, w sali gimnastycznej, w auli i klasach równocześnie trwały różne konkursy, zajęcia i pokazy. Przed południem drużyny z klas VI szkół podstawowych wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. W sali Czarnego Teatru dla wszystkich chętnych odbywały się spektakle „Teatru Wyobraźni”, związane z jego 10-leciem powstania . Na boisku szkolnym można było zobaczyć pokazy walk rycerskich, a nawet przebrać się w strój z epoki i poczuć atmosferę dawnych dziejów. Do czasów współczesnych goście przenosili się oglądając i biorąc udział w pasjonujących doświadczeniach chemicznych prezentowanych przez starszych kolegów. W sali gimnastycznej ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tańca prowadzone przez p. Manuelę Krzykałę.

W klasach znajdowały się przygotowane zadania z różnych dziedzin nauki: biologii, historii, fizyki, chemii, można było również sprawdzić się w grach logicznych i zręcznościowych oraz wziąć udział w warsztatach fryzjerskich oraz florystycznych . Po południu odbył się konkurs młodych talentów artystycznych „Mam Talent”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, również dzięki barwnemu i dowcipnemu jury.

- reklama -Podczas trwania wszystkich konkurencji i zabaw otwarta była kawiarenka, gdzie nieodpłatnie serwowano pyszne ciasta, tosty oraz napoje. 
Wszystko dobre, co się dobrze kończy – zapraszamy znowu serdecznie za rok!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here