Maj w klubie jeździeckim „Na Górce”

0

Zawodniczki wzięły udział w zawodach z cyklu Towarzyskiej Ligii Śląska. Odnotowały także dobry start w Czechach.

3 maj zawodniczka klubu "Na Górce" z Marklowic Nikola Wolny i Tacona wzięły udział w Towarzyskich Zawodach Konnych w Czechach. Nikola wystartowała w konkursie o wysokości przeszkód do 80 cm i do 90 cm. Oba parkury ukończyła bez zrzutek, co pozwoliło jej na zajęcie odpowiednio 3 i 5 miejsca.

- reklama -

10 maj odbyły się drugie zawody z cyklu Towarzyskiej Ligii Śląska. W kategorii kucy nasz klub reprezentowały Julia Rybak i Miecio oraz Dominika Smyrak i Eros. Obie pary pokonały parkur bez punktów karnych. W kategorii 70-80 cm bezbłędnie parkur pokonały Nikola Wolny i Tacona, Paulina Matuszczyk i Jaskier. Natomiast Paulina Marczykowska i Dorotka oraz Klaudia Bażan i Doardo ukończyły parkur z jednym błędem. W konkursie tym udział wzięło ponad 60 par.

 

 
 

 

W kolejnym konkursie o wysokości przeszkód 90 cm prawie wszystkie pary reprezentujący KJ Na Górce w Marklowicach ukończyły parkur bez zrzutek! Były to Karolina Zimoń i Celt, Paulina Matuszczyk i Jaskier, Paulina Marczykowska i Dorotka, Marta Nadskakulska i Cyryl oraz Klaudia Bażan i Doardo. Jedynie Nikola Wolny i Tacona popełniły jeden błąd. Podobnie jak w poprzedniej kategorii wystartowało ok. 50 par. W konkursie klasy L- 100 cm wzięły udział dwie pary Marta Nadskakulska i Cyryl oraz Karolina Zimoń i Celt. Zawodniczki ukończyły parkur odpowiednio z 3 i 2 punktami karnymi. Warto zaznaczyć, że w całym konkursie tylko jednej parze udało się ukończyć parkur bez zrzutki. We wszystkich konkursach rywalizacja była bardzo zacięta. Bardzo duża ilość zawodników we wszystkich konkurencjach sprawiła, że o poszczególnych miejscach decydowały ułamki sekund.

Niezwykle udany okazał się wyjazd do Bierunia. W konkursie o wysokości przeszkód do 80 cm Paulina Matuszczyk i Jaskier oraz Nikola Wolny i Tacona pokonały parkur bezbłędnie i ex aequo zajęły 1 miejsce. W konkursie kl. LL (90 cm) Nikola Wolny i Tacona pokonały parkur bez zrzutek co znów dało tej parze 1 miejsce. Paulina Matuszczyk dosiadająca Jaskra po pechowej zrzutce na ostatniej przeszkodzie uplasowały się tuż za nią.  

/Marta Nadskakulska, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here