Spotkanie na Zamku w Hradcu nad Moravicą

0

28 maja 2015 r. uczniowie z polskiej i czeskiej szkoły spotkali się ponownie w ramach projektu unijnego „Zamek inspiracją artystyczną”28 maja 2015 r. uczniowie z polskiej i czeskiej szkoły spotkali się tym razem w Hradcu nad Moravicą (Czechy) w ramach projektu unijnego „Zamek inspiracją artystyczną” – współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa- PRZEKRACZAMY GRANICE.
W Hradcu zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem zamek, a następne w parku zamkowym odbył się plener malarsko- fotograficzny. Warsztaty plenerowe odbył się pod okiem specjalisty w zakresie
malarstwa i miały za zadanie pobudzić kreatywność uczestników projektu. Natomiast plener fotograficzny miał za zadanie obudzać wyobraźnię i współtworzyć charakterystyczną dla fotografii wrażliwość plastyczną.
Efektem warsztatów są prace malarskie i fotograficzne dzieci. Uczestniczy projektu po zjedzeniu obiad w przyzamkowej restauracji, udali się autokarem do Radunia, gdzie zwiedzili tamtejszy zamek oraz oranżerię. Na koniec spotkania podsumowaliśmy nasze działania artystyczne w Zakladni Skole w Raduniu, gdzie wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za najciekawsze prace malarskie i fotograficzne z obu działań. Projekt przygotowały: Ewa Miecznikowska -dyrektor SP-4, Marzenna Mruk-Otulak oraz Paulina Solich.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here