Dzieci z Przedszkola nr 17 w filharmonii w Katowicach

0

Po raz kolejny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka młodzi melomani Przedszkola Nr 17  w Raciborzu uczestniczyli w koncercie  z udziałem Orkiestry Symfonicznej  Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

 

- reklama -

 

 

Orkiestra wystąpiła pod batutą Jana Walczyńskiego i z gościnnym udziałem aktorów i studentów Wyższej Szkoły Teatralnej w Katowicach. Przedszkolaki z naszej placówki wzięły udział w niezwykle muzykalnym przedsięwzięciu, jakim okazała się bajka muzyczna pt.”Kopciuszek”. Koncert w pięknych wnętrzach Filharmonii Śląskiej od samego początku przyciągnął uwagę wstępujących do Sali koncertowej, każdy też nienagannie ubrał się na ten wyjątkowy i bardzo przepiękny koncert.

 

Współpraca z Filharmonią Śląską trwa od bardzo wielu lat i dzięki takim formom spotkań  jak: poranki miesięczne, koncerty w naszym przedszkolu oraz  nasz udział w koncertach w Filharmonii, nie tylko z okazji Dnia Dziecka przybliżył dzieciom inny rodzaj muzyki, jej sposobu odbioru i nauczył niejednego przedszkolaka interpretowania utworów klasyki muzyki poważnej. Możemy być dumni ,że przedszkolaki są bardzo  wrażliwymi odbiorcami muzyki klasycznej.

 

Przedszkole nr 17

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here