„Hejterowo” stowarzyszenia ASK [WIDEO]

0

Film "Hejterowo" powstał w ramach kampanii społecznej, realizowanej w projekcie "Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w Internecie".

 

- reklama -

Film „Hejterowo” został wykonany przez Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK w ramach kampanii społecznej HAMULEC UPRZEDZEŃ, realizowanej w projekcie „Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w Internecie”. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Realizacja filmu: Katarzyna Gierszewska-Widota
Muzyka: Andrzej Widota
Współpraca: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Informacje o kampanii:
"W ramach projektu „Palące słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w Internecie” realizowana jest kampania społeczna pod nazwą „Hamulec uprzedzeń”mająca na celu sprowokowanie publicznego dialogu na temat problemu hejtu i nienawiści w sieci na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego. Cel ten jest realizowany poprzez monitoring lokalnych portali internetowych, prowadzenie portalu niehetuje.com, działania edukacyjne w szkołach średnich i gimnazjalnych oraz kampanie społeczną.

Realizowane przez Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK kampania opiera się na oddolnych pomysłach wypracowanych przez uczniów, nauczycieli i pedagogów ze szkół, w których wcześniej przeprowadzono od września 2014 roku warsztaty z zakresu mowy nienawiści i hejterstwa w Internecie. W jej wypracowaniu wzięło udział 9 szkół z Rybnika, Raciborza, Żor, Jastrzębia Zdroju czyli łącznie ponad 250 uczniów. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

/p/

 

—————————————————————————————————————

Reklama 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here