Uczniowie z Nędzy spotkali się z minister Kluzik-Rostkowską

0

Szkoła z Nędzy ponownie wśród najlepszych. Uczniowie wzięli udział w dwudniowym festiwalu, który odbył się w Warszawie.

– Naładowani pozytywną energią wróciliśmy z Warszawy, gdzie promowaliśmy naszą szkołę nastawioną na innowacje – cieszy się Wanda Rutko, nauczycielka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. Szkoła wzięła udział w ogólnopolskim festiwalu podsumowującym całoroczną pracę uczniów i nauczycieli programu „Szkoła z Klasą 2.0”. Z całej Polski do Centrum Nauki Kopernik przyjechali uczniowie i nauczyciele, którzy pracowali w tym roku szkolnym w oparciu o jedną z czterech ścieżek edukacyjnych.

- reklama -

Podczas festiwalu mogło się zaprezentować tylko 50 szkół z całej Polski, z najciekawszymi przykładami projektów edukacyjnych, uczniowskich forów naukowych, odwróconych lekcji i zajęć prowadzonych metodą "uczymy innych". Wśród nich szkoła z Nędzy. Aż dwa zespoły gimnazjalistów z Nędzy w składzie: Hanna Galas, Katarzyna Piechula, Katarzyna Pala (grupa Radosława Niklewicza) oraz Małgorzata  Kuźmicz, Aneta Rydygel (grupa Wandy Rutko) znalazły się w gronie wybrańców zaproszonych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

 

 

 

 

– Pierwszego dnia wzięliśmy udział w edukacyjnej grze miejskiej podróżując metrem do wyznaczonych miejsc.  Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach z odkrywania, wystąpień publicznych i dziennikarskich – relacjonuje nauczycielka Wanda Rutko. W drugim dniu festiwalu, już bardziej oficjalnym, odbywały się prezentacje projektowe szkół. Przyglądali się im eksperci, organizatorzy i zaproszeni goście.

Gimnazjaliści z Nędzy spotkali się między innymi z Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską, ekspertami CEO: prof. zw. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  Sławomirem Żurkiem, prezesem i zarazem założycielką fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" Ireną Koźmińską oraz przedstawicielami międzynarodowej organizacji edukacyjnej Teach for All, m.in. z Hiszpanii, Izraela, Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

– Wszyscy docenili wkład oraz kreatywność  naszych młodych autorów i nie szczędzili pozytywnych słów dotyczących prezentowanych projektów – dodaje Wanda Rutko. W ogólnopolskim Programie Szkoły z Klasą chodzi o to, by promować wykorzystywanie TIK, czyli technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu. Tegoroczna edycja prowadzona była pod hasłem "Czytamy i odkrywamy". – Technologie informacyjno-komunikacyjne z pewnością wzbogacają lekcje, dzięki nim nie są monotonne, udowadniają, że internet i komputer nie musi tylko kojarzyć się młodzieży z grami, ale też z narzędziami, które można wykorzystać w nowoczesnej edukacji – uważa nauczycielka.

/gmina Nędza, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here