
Pływadło znów zawojowało odrzański szlak. Barwny korowód konstrukcji pływających zacumował w niedzielę w kozielskiej przystani "Szkwał".
Już po raz 16. "Pływadło" dotarło szczęśliwie do mety w Kędzierzynie-Koźlu, pokonując 42 kilometry z Raciborza. Tegoroczna edycja spływu odbyła się z okazji 40-lecia miasta pod hasłem "Z biegiem Odry miasta łączymy na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy". Już na mecie wodniacy hucznie i kolorowo świętowali jubileusz miasta. Był tort, świniak i prezenty. – To świetna przygoda, Odra jest piękna i dzika prawie jak Amazonka – komentowała już na brzegu prezydent miasta, Sabina Nowosielska, która przepłynęła trasę z Dziergowic do Koźla.
/Katarzyna Solarz/
——————————————————
Polecamy również:







![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








