Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej

0

9 lipca czworo nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej w Raciborzu złożyło uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie od nowych funkcjonariuszy odebrał płk SG Jacek Gartman Komendant Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej. Odbyło się ono w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej ŚMOSG oraz rodzin funkcjonariuszy.

- reklama -

Nowi funkcjonariusze zostali wyłonieni spośród 207 kandydatów, którzy starali się o przyjęcie do służby. Nabór do Straży Granicznej trwał od 1 lutego do 2 kwietnia tego roku. Wszyscy kandydaci musieli przejść proces postępowania kwalifikacyjnego, składający się z testów z wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, psychologicznych oraz z badania na wariografie i rozmowy kwalifikacyjnej.

 

 

W szeregi Straży Granicznej przyjęte zostały trzy kobiety oraz jeden mężczyzna. Za kilka dni wyjadą oni na szkolenie podstawowe do Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Lubaniu. Po powrocie będą pełnić służbę w Placówkach Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej oraz Katowicach – Pyrzowicach. Trzech kolejnych funkcjonariuszy zostanie przyjętych w październiku.

W trakcie uroczystości dwunastu funkcjonariuszy oddziału, którzy ukończyli w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie szkolenie w zakresie Szkoły Chorążych, odebrało z rąk Komendanta Oddziału akty mianowania na stopień młodszego chorążego SG.

 

 

/SG, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here