Z całej Polski zgłaszają się chętni na posadę szefa RCK

1

Prezydent nie zamierza ograniczać kandydatów na dyrektora RCK przesadnie wysokimi wymaganiami. Najpewniej wystarczy magisterka i 5 lat stażu pracy. To sprawia, że kandydaci walą drzwiami i oknami.

 

- reklama -

– Otrzymujemy sygnały zainteresowania z całego kraju – przyznaje prezydent Mirosław Lenk. 30 września ratusz kończy współpracę z Janiną Wystub, dotychczasową szefową Raciborskiego Centrum Kultury. Na jej miejsce chętnych nie brakuje. Radny Leszek Szczasny w trakcie dzisiejszej komisji oświaty chciał się dowiedzieć, czy władze nagłaśniają ogłoszenie o konkursie w mediach ogólnopolskich, a jeśli nie – zasugerował aby to zrobić.

 

Jak się okazuje, nie ma takiej potrzeby. Choć informacja pokazała się tylko w mediach regionalnych, to i tak zapytania spływają z całej Polski. – Nie sądzę aby brakowało kandydatów – przyznał prezydent, który choć początkowo chciał widzieć w fotelu szefa RCK człowieka związanego z szeroko pojętą kulturą, to jednak zdecydował się nie stawiać zbyt zaporowych wymagań. Wystarczy wykształcenie wyższe drugiego stopnia (magisterskie) i pięć lat stażu pracy. – Czy będzie pan szukał sprawnego zarządcy-administratora, czy też kogoś z dobrymi pomysłami? – indagował Szczasny. – Dopuszczamy również sprawnego organizatora, niekoniecznie pracującego w kulturze – skwitował prezydent.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here