
Miasto ma po raz kolejny zamiar wspomóc policję finansowo. Radny Woś proponuje wykorzystać okazję i wymóc na komendzie raz na zawsze rozwiązanie kwestii psów zakłócających spokój mieszkańców Bosackiej.

Ujadające psy policyjne to temat stary może nie jak świat, ale przynajmniej jak komenda policji przy ul. Bosackiej. Radni niejednokrotnie (ostatnio Michał Woś) poprzez prezydenta próbowali wymóc na komendancie policji rozwiązania tej kwestii, jako że szczekanie psów nie daje spać po nocach. Petycję w tej sprawie podpisało ponad 90 rodzin. Bezskutecznie, choć komendant obiecywał wymyślić jakiś sposób aby ulżyć mieszkańcom okolicznych bloków, psy jak szczekały, tak szczekają.
Tymczasem rada miasta stoi przed decyzją o przekazaniu po raz kolejny policji środków na zakup nowego auta. Michał Woś zaproponował prezydentowi, by ten użył tego argumentu i postawił komendanta pod ścianą – dajemy pieniądze, ale zróbcie w końcu porządek z psami. Choć jak zaznaczył nie ma nic przeciwko wspieraniu przez miasto mundurowych, to niezasadne jest to tym razem, skoro przez tyle czasu nie potrafią rozwiązać problemu. – Mieszkańcy mogą odebrać to jako policzek – napomniał.
Prezydent Lenk wzbrania się przed szantażowaniem policji, ale i on uważa, że kwestię psów można by było już dawno zakończyć. Proponowano różne rozwiązania, ale żadnego nie udało się wcielić w życie. I choć nie ma zamiaru używać współfinansowania zakupu nowego auta jako karty przetargowej, obiecał jeszcze raz porozmawiać o sprawie z komendantem. Sam nawet zamierza podpowiedzieć w jaki sposób skutecznie zamknąć sprawę.
/ps/





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





Coś mi się zdaje, że w tytule artykułu komoś sie „szczaka” zamiast szczekać………………
Psy to takie stworzenia, ze szczekać mogą, a ludzie to też ztworzenia i szczekaczki czasem otwierają nie w temacie, nie na temat, ale cóż – jaki politycy lokalni takie sprawy – niech moc szczaka z wami…………………..
Psy jak szczekały – tak szczekały. Naprawdę? A śpiewać nie chcą?
…dlaczego Miasto (intytucja samorządu terytorialnego) ma dokładać do państwowego jeździdła? Policja jest instytucją państwową finansowana ze środków publicznych, czyli naszych podatków. Gmina jest finansowana m.in. z podatków lokalnych. Dlaczego zatem rokrocznie musimy płacić podwójny haracz na państwową Policję? To w Raciborzu nie ma już innych potrzeb, na które warto przeznaczyć tę kasę?
Napiszcie co o tym myślicie.
to som psy uczone to po co szczekajom w nocy ?