Średniowieczny obóz na finał wakacyjnych zajęć w RCK

0

Namioty, warta, ognisko, średniowieczne gry i zabawy, czy walki na miecze. Te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników ostatnich już wakacyjnych zajęć organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury.

 

- reklama -

 

 

Każdy, kto gościł w nocy z piątku na sobotę w amfiteatrze Domu Kultury "Strzecha" mógł się choć na moment przenieść w czasie, a wszystko za sprawą nocnego obozowiska, które przygotowała Marta Buczkowska z pomocą Stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry.

Na początek dzieci rozstawiły namioty, fachowo zwane łodziowymi, później każdy wybrał sobie nowe imię wikińskie, które później zapisał za pomocą pisma runicznego. Była także nauka fechtunku, strzelanie z łuku, gry średniowieczne i, gdy już zapadł zmrok, rozpalono ognisko. – Zorganizujemy też średniowieczne podchody i jak to na obozowisko przystało, ustalimy warty przy ognisku, które potrwają do rana – powiedziała Marta Buczkowska.

W nocy pełnej atrakcji wzięło udział 18 osób, które z zaciekawianiem chłonęły wszystkie ciekawostki związane z okresem średniowiecza. – Postanowiłem wziąć udział w tym obozowisku, ponieważ interesuje się wszystkim co z historią związane, a najbardziej II wojną światową – powiedział 10-letni Jan.

Większość uczestników zaciekawiła zbliżająca się warta. – Kiedyś już stałem na warcie, ale to było dawno. Jeśli będę miał dziś taką możliwość, to na pewno podołam. Przyszedłem tutaj z ciekawości, ale już jest fajnie i później będzie zapewne jeszcze lepiej – powiedział Szymon, tuż po rozpoczęciu obozu.

To były już ostatnie zajęcia organizowane przez RCK w ramach akcji "Lato w mieście". – Już teraz czekamy na następne wakacje! – przyznały dzieciaki.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here