Fałszywi wnuczkowie znów próbują swoich sił w Raciborzu

0

W ostatnim czasie w Raciborzu doszło do kilku prób oszustwa na tzw. wnuczka. Żaden z seniorów nie dał się jednak oszukać.

 

- reklama -

Do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu docierają sygnały, że fałszywi wnuczkowie znów próbują swoich sił w naszym mieście. Oszuści podają się jednak nie tylko za członków rodziny, ale także za policjantów czy przedstawicieli instytucji publicznych. Ci ostatni wchodzą do mieszkań i wykorzystując nieuwagę lokatorów okradają ich. "Wnuczkowie" natomiast mówią, że nagła sytuacja życiowa zmusiła ich do pożyczenia od babci dużej sumy pieniędzy.

Co zrobić, aby nie dać się oszukać? Przede wszystkim:

– nie przekazujmy pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków naszej rodziny, którzy nagle potrzebują dużej kwoty pieniędzy na załatwienie pilnej sprawy, o takiej próbie oszustwa powiadom zawsze policje,
– nie wpuszczajmy do domu nieznanych,
– wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń,
– nie bójmy się poprosić o dane przychodzących do nas osób przed wpuszczeniem do mieszkania,
– najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymajmy dużych kwot gotówki w domu. Takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki nie uchronią pieniędzy przed złodziejem.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here