Praca w opiece szansą dla osób 50+

Pracodawcy uważają, że osoby starsze to gorsi pracownicy. Niewiele osób docenia ich doświadczenie, mądrość życiową i dokładność.

 

- reklama -

Sytuacja osób w wieku 50+ na rynku pracy w Polsce jest bardzo niekorzystna. Pracodawcy wolą zatrudniać osoby młode. Uważają, że osoby starsze to gorsi pracownicy, którzy są mniej wydajni, nie mają kwalifikacji adekwatnych do potrzeb rynku, częściej chorują. Pracownicy 50+ są gorzej opłacani, rzadziej awansują i dostają podwyżki nie tak często jak ich młodsi koledzy. Sytuacja ta dotyczy zwłaszcza kobiet, które są generalnie postrzegane jako "gorsze zawodowo". Nikt nie docenia doświadczenia i mądrości życiowej, rzetelności oraz dokładności. Liczy się przebojowość, odwaga, a często także zwykły tupet.

Alternatywę dla osób w wieku 50+ stanowi praca w opiece nad osobami starszymi. Zawód ten dotychczas zdominowany przez kobiety, coraz częściej wybierają również mężczyźni. To praca, w której ceni się doświadczenie i umiejętności interpersonalne. Ważna jest empatia, komunikatywność i uczciwość.  Opiekun w realizacji swoich zadań pozostaje niezależny: nie ma bezpośrednich przełożonych, którzy kontrolują i oceniają jego pracę. Wskaźnikiem profesjonalizmu jest wyłącznie zadowolenie podopiecznego. Opieka nad osobami starszymi, która dla jednych jest sposobem na wypracowanie ostatnich lat przed emeryturą, dla innych może stać się ciekawą i satysfakcjonującą pracą.

A co najważniejsze: wiek 50+ nie jest absolutnie przeszkodą do podjęcia tej pracy!

CareWork to grupa wykwalifikowanych i doświadczonych doradców zawodowych, od 10 lat związanych z branżą opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. To ludzie, którzy wykorzystują swoją wiedzę, aby pomóc opiekunom osób starszych znaleźć jak najbardziej odpowiednią dla nich pracę. Firma CareWork stawia na Jakość, a przez stały rozwój wzmacnia swoją pozycję na rynku, gwarantuje pracownikom stabilne miejsce pracy oraz godne wynagrodzenie. Do współpracy CareWork zaprasza osoby znające komunikatywnie język niemiecki, z doświadczeniem w opiece nad seniorami, które są gotowe podjąć pracę opiekuna osoby starszej w Niemczech.

Firma oferuje:
– zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia,
– ciągłość umowy,
– pełne składki ZUS od średniej krajowej tj. 3 959 zł,
– wynagrodzenie ustalane indywidualnie (w przedziale od 850 do 1450 euro "na rękę")
– wybór waluty, w której wypłacane jest wynagrodzenie,
– formularz A1 i kartę EKUZ,
– ubezpieczenie dla uprawnionych członków rodziny,
– składki na Fundusz Pracy (dla uprawnionych),
– składki na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (dla uprawnionych),
– rzetelną informację o tym, czego możesz oczekiwać na miejscu.

Przedstawiciel CareWork przyjedzie do Ciebie podpisać umowę!

 

 
CareWork
ul. Dolnych Wałów 9
Gliwice

tel. 32 336 90 60
www.carework.pl

 

 

 

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here